Güneş: Kupa için yola çıktık

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, gelecek sezon Avrupa kupalarında olmak istediklerini belirterek, "Ziraat Türkiye Kupası vasıtasıyla en kısa yoldan bu hedefe ulaşabiliriz" dedi.

12.04.2010 - 16:46

Güneş: Kupa için yola çıktık

Şenol Güneş, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, şu andaki tek hedefinin Ziraat Türkiye Kupası'nda finale yükselmek olduğunu belirtti.

Yarı finalin ilk ayağında elde edilen sonucun ardından bir sürpriz yaşamak istemediklerini kaydeden Güneş, "İlk maçta elde edilen sonuç ne olursa olsun ligde iyi işler yapan bir takıma karşı deplasmanda oynayacağız. Rakibimize kesinlikle saygı duyuyoruz. Tüm ciddiyetimizle bu müsabakaya hazırlanarak final için mücadele edeceğiz" diye konuştu.

Trabzonspor'u Avrupa'ya taşıyacak en önemli yarışın kupa olduğunu vurgulayan Güneş, şöyle devam etti:
"Bu nedenle çok dikkatli olmalıyız. Hata yapmaya tahammülümüz yok. Önümüzdeki sezon Avrupa kupalarında olmak ve turlar geçmek istiyoruz. Ziraat Türkiye Kupası vasıtasıyla en kısa yoldan bu hedefe ulaşabiliriz. Bizim dışımızda yaşanan tartışmaların hiçbiriyle ilgilenmiyoruz. Ligdeki konumumuz nedeniyle bir süredir önceliğimiz kupaydı. Şimdi bu yarışın arefesindeyiz. Kupayı almak için yola çıktık ve bu nedenle yarı finali geçmeliyiz."

Şenol Güneş, Beşiktaş maçı sonrasında Antalya'da kamp ortamını sürdüren takımın motivasyon ve moralinden son derece memnun olduğunu sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...