Güneş: Paniğe gerek yok

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, “Panik halinde kavga çıkarmak, sadece bizi sevmeyenleri ve başarımızı istemeyenleri sevindirir.” dedi.

Haberler 29.04.2010 - 13:50

Güneş: Paniğe gerek yok

TRABZON - Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, sezonu iyi bir yerde tamamlamak, Ziraat Türkiye Kupası'nı da kazanmak istediklerini söyledi.

Güneş, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, Eskişehirspor karşısında oynanan oyun ve alınan sonucun herkes gibi kendileri açısından da hayal kırıklığı olduğunu belirterek, ''Trabzonspor camiasını üzdüğümüzü biliyoruz. Ancak oyuncularımızın da herkesten daha fazla üzüldüğünün bilinmesini istiyoruz'' dedi.

Eskişehirspor maçının özeleştirisinin takım içerisinde yapıldığını ifade eden Güneş, ''Bu özeleştiriyi yaparken sorunları tespit etmek yerine panik halinde kavga çıkarmak, sadece bizi sevmeyenleri ve başarımızı istemeyenleri sevindirir. Yapılması gereken aklı selimin hakim olduğu bir ortamda mevcut durumu daha iyi seviyeye nasıl getireceğimizin araştırılmasıdır. Suçlayıcı, yaralayıcı olumsuz değerlendirmelerden uzak durmak şu anda takıma yapılacak en büyük katkıdır'' diye devam etti.

Bordo-mavili takımın sıkıntılarını bildiklerini ve çözüm için çalıştıklarını dile getiren Güneş, şöyle dedi:

''Ligde geriden gelip üst sıralara yükselme hedefinin sıkıntısını yaşıyoruz. Bu doğrultuda sezonu iyi bir yerde tamamlamak, kupayı da kazanmak istiyoruz. Bizi bu hedeflere ulaştıracak en önemli nokta öncelikle güzel futboldur. Geneline bakıldığında bir iki maç dışında olumlu futbol oynadığımızı rahatlıkla söyleyebilirim. Elbette bu seviyemiz daha da yukarılarda olabilirdi. Ancak tespit ettiğimiz bir nokta var ki o da zaman zaman yaşadığımız gibi yapılan bazı yorumların gündemin ilerisine yönelik içerikler taşımasıdır. Bazen bizim dışımızda oluşturulan gündeme yetişmekte zorluk çekiyoruz. Maç kaybedilince birbirimize destek verip ayakta tutmak yerine, bilerek ya da bilmeyerek yıkıcı tavırlar sergiliyoruz.''

''FUTBOLCULARI SEVERİZ, ONLARA KIZARIZ ANCAK ONLARI SUÇLAYAMAYIZ''
Futbolun genel yapısı içerisinde gerçekle yüz yüze gelmekten hiçbir zaman kaçmadığını, geleceğe yönelik yapılabilecekleri sürekli düşündüğünü anlatan Güneş, şunları kaydetti:

''Ancak lig devam ediyor ve kupa da önümüzde duruyor. Bugün itibariyle kırmadan, dökmeden elimizdeki potansiyeli nasıl en üst düzeyde kullanacağımızın yollarını bulmalıyız. İyi ve kötü günlerimiz oldu. Bundan sonra da olacaktır. Dünü tartışarak, gelecek üzerine yorumlar yaparak yaşadığımız günü unutamayız. Biz bir aileyiz. Oyuncularımız da bu ailenin en önemli fertleridir. Onları çalıştırır, müsabakaya hazırlarız, severiz, onlara kızarız, ancak onları suçlayamayız. Kötü oyunu ve sonucu sadece birilerine yıkıp bu sorumluluktan da kaçamayız.''

Şenol Güneş, yapılan eleştirileri saygıyla karşıladıklarını anlatarak, ''Biz de beğenmediğimiz yönleri hem oyuncularımızla hem de kamuoyuyla paylaşıyoruz. Dönemin sonunda yaptıklarımızın ve yapamadıklarımızın muhasebesini çıkarıp sorumluluğu da alırız. Ancak şimdi oyuncularımıza destek ve güven verme zamanıdır'' ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...