Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, 0-0 biten maçın ardından yaptığı değerlendirmede, sahalarında kazanmaları gereken bir karşılamada 2 puan kaybettiklerini belirterek, ''Sürpriz iki puan kaybettik. Oyun olarak rakipten üstündük, ama kendi oyunumuzun altında oynadık. Daha tempolu oynamalıydık'' dedi.

Rakip takımın savunma yapmasına karşın savunmayı aşıp, gol yapacak pozisyonlar bulduklarını ifade eden Güneş, ''Ama bunun sayısını arttırabilirdik. İki puan kaybettik. Oyuncular, kendi oyun gücünün altında oynadılar ve iki puan kaybetmiş olduk. Üzgünüz, kendi sahamızda uzun zaman sonra kazanmak, seyirciyi mutlu etmek istiyorduk, ama olmadı'' diye konuştu.

Şenol Güneş, kaçan pozisyonların şansızlık veya beceriksizlik olarak adlandırılabileceğini, ancak kendi işlerinin çalışmak ve daha fazla pozisyon üretmek olduğunu belirtti.

Güneş, bir gazetecinin, ''Trabzonspor, uzun bir süre sonra taraftarının önüne çıktı, ancak taraftar afyon yutmuş gibiydi'' değerlendirmesi üzerine de ''Kaybedilen iki puana bakıldığında hepimiz yuttuk. Oyuncular, kendi güçlerinde değildi. Hem seyircimiz de o heyecanı hissettirmedi'' dedi.

ENGİN KONUSU
Daha önce bordo-mavili futbolcu Engin Baytar ile ilgili, ''rakibi provoke etmeye yönelik davranışlarda bulunduğu yönünde'' açıklamalar yaptığı hatırlatılması üzerine Avcı, ''Engin konusunu kapatalım. Trabzonspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının yorumunu yaptım'' dedi.

Engin konusunda zamanın ne olacağını göstereceğini belirten Avcı, ''Çok yetenekli bir oyuncu olduğunu konuşalım. Ben bu konuyla ilgili gerekli konuşmayı yaptım. Trabzonspor Kulübü de gerekli cevabı vermiştir. Bundan sonraki süreçte de kavga ve kaos olmasını istemem. Bugüne kadar birisi hakkında konuştuğumu duydunuz mu? Zaman ve süreç gösterecektir diyorum. Şunu da söylüyorum, ilk yarı Tum atılmalıydı, hakem kaçırdı. Ben böyle bir teknik adamım. Bir şey söylüyorsak bunun arkasında duruyoruz. Lütfen başka birşey aramayın. Maç 0-0 bitmiştir. Beni başka birşey içine çekmeyin. Ben Karadenizliyim. Türk futbolunda Trabzon gibi takımın olması önemlidir'' diye konuştu.