Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Manisaspor karşısında aldıkları 3 puandan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Şenol Güneş, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, oyunun ilk 10 dakikasında bocaladıklarını belirterek, "İkinci yarıda da aynı şey oldu ve başlarda bocaladık. Bu anların dışında oyuna hakim olduk, saha koşullarına uyduk. Zaman zaman pas hataları yaptık. Alınan 3 puandan dolayı mutluyum ama daha önemlisi, seyircimiz yağışlı havaya ve stadın uzak olmasına rağmen maça geldi. Onlarla gurur duyuyorum, teşekkür ediyorum. Taraftarlarımızla bütünleştiğimiz zaman neler yapabileceğimizi gösterdik" ifadelerini kullandı.

"Bizim hedefimiz iyi futbol oynayıp, rakiplerden üstün olup maç kazanmak" diyen Güneş, "Bunun bizi nereye götüreceğini bilmiyorum. İlk hedefimiz ilk 3'e girmek. Bu olursa kendimizi başarılı sayacağız" dedi.Güneş, yeni transfer Gutierez'den memnun olduğunu Alanzinho'yu da sakatlığı nedeniyle oynatmadığını kaydetti.

2012 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde Türkiye'nin yer aldığı grubu da değerlendiren Güneş, "Kuralar hayırlı olsun. Türkiye'nin Avrupa, dünya şampiyonu olmasını istiyoruz, Gruptan birinci olarak çıkmasını istiyoruz. Daha önce Almanya'yı yenmiştik. İnançlı, birlikte olan bir Türkiye'nin her kulvarda başarılı olması mümkündür" diye konuştu.

SERKAN: "ŞENOL HOCA KAFA YAPIMIZI DÜZELTTİ"
Trabzonspor'un deneyimli oyuncusu Serkan Balcı ise Şenol Güneş'in takımın başına geçmesiyle ayrı bir hava yakaladıklarını belirterek, "Şenol hoca bizim kafa yapımızı düzeltti, herkes ayrı telden oynuyordu. Şimdi herkes bir hedefe kilitlendi. Arkadaşlık çok iyi, kamp ortamları da bunu etkiledi. İyi mücadele ediyoruz, inşallah böyle devam eder" şeklinde konuştu. Manisaspor karşısında maçın başından sonuna kadar iyi mücadele ettiklerini ifade eden Serkan, "Manisaspor da iyi mücadele etti, ama golleri biz bulduk. Çıkışımız devam ediyor. Yarışı geriden takip ediyoruz, puan kaybına tahammülümüz yok.Her maçımızı kazanmak istiyoruz" diye konuştu.Serkan, Trabzonsporlu taraftarlar için de, "Maça bu kadar taraftar beklemiyorduk. Tribünleri doldurdular. 25-30 bin taraftarın geldiğine inanıyorum. Çok iyi desteklediler, kendilerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

KAPSAL: "İYİ BAŞLADIK AMA..."
Manisaspor Teknik Direktörü Reha Kapsal ise oyuna iyi başladıklarını, maçın kırılma anının Simpson'ın direkten dönen topu olduğunu söyledi. Trabzonspor'un ceza sahasına girdiği pozisyonunun olmadığını ifade eden Kapsal, "Ceza sahası dışından yediğimiz gollerle 2-0 geriye düştük. İkinci yarı 70. dakikaya kadar tempo yaptık, golü bulamadık. Ardından 3. golü yedik. Trabzonspor ile oynuyoruz, 2-0'dan sonra çevirmek kolay değil" diye konuştu.Daha farklı bir Manisaspor'u, kısa sürede herkesin göreceğini belirten Kapsal, "Ligin boyu kısaldıkça daha fazla çalışmalıyız. Lig bittiğinde, hatta daha önce Manisaspor ligde kalacak" dedi. (A) Milli Futbol Takımı ile ilgili bir soruya Kapsal, "Türk milli takımının katıldığı her kulvarda başarılı olmasını istiyoruz. Mutlaka güçlü takımlar çıkacaktı. Potansiyelimiz var. Federasyonumuz, futbolcular, biz teknik adamlar olarak bu gruptan çıkacağımızı düşünüyorum, bundan hiç şüphemiz yok. Milli takım hocası olsaydı ne yapacaktı? Oyuncuları kampa mı götürecekti? Önemli olan stratejiyi iyi belirlemek. Daha sağ duyulu, ileri görüşlü olmalıyız" diye yanıt verdi.

Manisasporlu futbolcu Yiğit İsmail Gökoğlan ise puan almak için İstanbul'a geldiklerini belirterek, "Takımımız alt sıralarda, bir an önce rahat nefes almak istiyorduk. Kupada Denizlispor'u yendik. Fakat önemli olan lig. Artık telafisi olmayan haftalara girdik. Fenerbahçe maçıyla lige yeniden iyi başlangıç yapıp, puanlar almak istiyoruz" ifadelerini kullandı.