Güneş: Trabzon şartları zorladı ama olmadı

Haberler 04.06.2009 - 15:39

TRABZON - Trabzonspor'a transferi gerçekleşmeyen FC Seul Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, memleketi Trabzon'a geldi.

Güney Kore'de liglere ara verilmesi nedeniyle İstanbul'a oradan da bugün Trabzon'a gelen Güneş, Mehmet Ali Yılmaz Tesislerini ziyaret etti.

Güneş, yaptığı açıklamada, 6 aylık sözleşmesi bulunduğunu, FC Seul Kulübü'nün transferine izin vermediğini belirtti.

Kulüp ismi vermeden FC Seul Kulübü'ne 'ben gelecek yıl zaten olmayacağım. Şimdi bir kan değişikliği yapalım' dediğini anlatan Güneş, ''Ancak FC Seul Kulübü bana 'asla olmaz' dedi. Bu görüşmem onlarla yaptığım ilk görüşmeydi'' diye konuştu.

Daha sonra tekrar kulüp yöneticileriyle görüştüğünü kaydeden Güneş, ''Onlara 'Trabzonspor benim takımım, kendi kentimin takımı. Başka takımlardan da teklif var ama bunu sizlere söylemedim. Ancak Trabzon benim kentim. Bunu söyleyememek, beni rahatsız ediyor' dedim. Onlara bir daha aynı şeyi tekrarladım. 'Bakın ben gelecek sezon olmayacağım. Seneye olmayacağıma göre eğer izin verirseniz, Ben Trabzonspor'a gitmek istiyorum' dedim. Ne yazık ki olumlu bakmadılar. 'Hayır, burada bizimle kalacaksın' dediler'' şeklinde konuştu.

Trabzonspor yönetiminin de tüm şartları zorladığını kaydeden Güneş, ''Ancak olmadı. Trabzonspor ile anlaşma yapma şansım yok. Trabzonspor, yeni hoca alacak. Trabzonspor, iyi şeyler yaptı. Kamuoyunda edindiğim intiba Trabzon bütünleşti. Saha sonuçları takımı üçüncü yaptı, birinci de olabilirlerdi. Bu önemli değil, önemli olan Trabzonspor'un yönetimi doğru yolda. Buraya bakmak gerek. Ben de görevde olsam hoca ve futbolcular gelip geçicidir. Önemli olan yönetimin kendi içine sindireceği bir hoca bulması. Bu yapılırsa sorun olmaz.'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...