Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, siyah-beyazlı ekibin UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu'nda Olimpiakos ile 1-1'in rövanşında yapacağı maç öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Olimpiakos karşısında iyi bir futbolla galip gelerek tur atlamak istediklerini belirten Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi'nde final oynayabilecekleri yönündeki yorumlara yanıt verdi. Güneş "Yorumcuların, uzmanların takımımızla ilgili övgüde bulunması sevindiricidir ama bizim işimiz o değil. Tabii ki övgüyü hak etmek isteriz ama henüz ortada bir şey yok. Konuşmalarda final oynayacağımız söyleniyor. Madem bizi finale getirdiniz, o zaman şampiyon yapın! Önce bir çeyrek finali yakalayalım, sonrası Allah kerim. Uzağa bakarken önümüzü görmezsek sıkıntı yaşarız" dedi.

"AVRUPA'DA NİSAN VE MAYIS AYLARINI GÖRMEK İSTİYORUZ"

Şenol Güneş'in açıklamaları şöyle:

"Kazanmak istiyoruz. Galibiyetle turu geçmek bizi sevindirir. Kendi sahamızdaki bu maçtan güzel bir oyunla ve iyi bir sonuçla ayrılmak istiyoruz. çeyrek final için bu adımı atmak zorundayız. Her şey bu maçın sonunda belli olacak. Turu geçmek bizi sevindirir. Çeyrek finali yakalama heyecanı ve coşkusu takımdaki herkeste var. İşimizin de kolay olmadığını biliyoruz çünkü güçlü bir rakiple oynayacağız. Deplasmanda iyi oynayabilen bir takımla karşılacağız. Turu geçersek bizim için önemli bir adım olacak. Avrupa'da nisan ve mayıs aylarını görmek istiyoruz."

"TÜRKİYE ADINA YARIŞIYORUZ"

"Bugün kadar oynadığımız her maç zordu. Ama biz zorlukları aşarak bugünlere geldik. Önümüzde daha uzun bir yol var. Bizim için her maç önemli. Olimpiakos maçına da yeni bir heyecan ve coşkuyla bakacağız. Güzel futbol oynamak, üstün oynamak hedefimiz. Madem ki bu işi yapıyoruz en iyisi olmak için uğraşmak istiyoruz. Şahsıma ve takımıma gösterilen övgüye teşekkür ederiz. Fakat henüz övgüleri hak edecek bir sonuç almadık. Bizim takım üzerinden diğer takımların değerlendirilmesi, bu takımın büyüklüğünü gösteriyor. Ama büyük kalmak daha zor. Türkiye adına yarışıyoruz. Alacağımız sonuç ülke adına değer katacak."

"MARCELO VE BABEL'İN DURUMLARINA BAKACAĞIZ"

"Tolgay cezalı, Marcelo ve Babel'in durumlarına bakacağız. Babel'in kasığında sıkıntı var. Bunlar dışında Takımı ciddi boyutta etkileyecek sakatlık sıkıntısı yok. İdeal bir 11 çıkarmaya çalışacağız. Kadroyu henüz netleştirmedik. Marcelo'nun sakatlığı önemli, Tosic ayağına darbe almıştı ama yine de durumu iyi. Marcelo ayrı çalışıyor, ona göre karar vereceğiz. Kadromuz UEFA Avrupa Ligi için çok geniş değil, onların içinden bir kadro çıkaracağız. Hiçbir oyuncumuza olumsuz bakmıyoruz. Maçta herkesten az hata ve verimli oyun bekliyorum. Şartlar ne olursa olsun bütün zorlukları aşacak bir kadromuz var. Bu maçta da bu zorluğu aşacağımızı düşünüyorum."

"TARAFTARIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ"

"Vodafone Arena'da iyi bir ambiansımız var. Bu maçta da coşku ve yardım bekliyoruz. Vodafone Arena açıldığından beri taraftarımız hep yanımızda oldu. Hatta önümüzde oldular enerji bakımından. Taraftarımızın da desteğini görmek istiyoruz. Sürekli hücum yapan bir takım olmak isteriz ama bazen tersi olabiliyor. Taraftarımızın da desteğini görmek istiyoruz. Rakip kim olursa olsun kendi oyunumuzu oynayacağız. Kompakt bir oyun oynamaya çalışacağız. Hücumsa hücum, defanssa defans..."