Şenol Güneş: Beşiktaş iyi futbol oynuyor yönetimi de başarılı

Fenerbahçe’yi eleyen Bursaspor'un hocası Şenol Güneş, Beşiktaş'tan teklif alıp almadığı yönündeki soruya, "Şahsıma teklif yok" dedi ama Beşiktaş için olumlu konuştu.

Anadolu Ajansı 22.05.2015 - 08:44 | Son Güncelleme : 22.05.2015 - 08:53

Şenol Güneş: Beşiktaş iyi futbol oynuyor yönetimi de başarılı

 Bursa’da final coşkusu... Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşında Fenerbahçe'yi 3-0 yenerek finale yükseldikleri maçta, İstanbul'a gelirken taşıdıkları umudu skora yansıttıklarını ifade etti.
      
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında mücadeleyi değerlendiren Güneş, hiçbir zaman futbol anlayışlarını değiştirmediklerini, bu maçta alacakları galibiyetin kendileri için çok önemli olduğunu kaydetti. Ev sahipliği yapacakları finalde Galatasaray'ı geçip kupayı almak istediklerini anlatan Güneş, şunları söyledi:

"3-0'A RAĞMEN KORKUMUZ VARDI..."     
"Kazanmak güzel bir şey. Ligde 32 maç oynadık, kupada da çok maç oynadık. Hep sahaya çıktığımızda güzel futbol, iyi sonuç istedik. Bu maçı almak önemliydi. Fenerbahçe'ye karşı bu sezon 4. maçımızda, 2'sini kaybettik birinde berabere kaldık, bugün de 3-0 ile kazandık. Biz her takımı yenebilirdik. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor fark etmez. Hepsinde çok ucuz kaybettik. Tecrübesiz takımız ama iyi futbol oynuyoruz. Beşiktaş da iyi futbol oynuyordu ama son haftalarda moral değerleri bozuldu. Biz ve Beşiktaş ligin iki renkli takımıydı. Gelirken ki umudumuzu skora yansıttık. Fenerbahçe'ye geçmiş olsun, ligde başarılar diliyorum. 3-0'a rağmen rahat değildik. Alacağımıza dair güvenimiz var ama 3-0'a rağmen korkumuz vardı. Fenerbahçe'nin de büyüklüğü buradan geliyor. Bu takımlara karşı kolay değil işimiz."

GALATASARAY'I DA LİGDE ELİMİZDEN KAÇIRDIK

Galatasaray'ı ligde yaptıkları iki maçta da ellerinden kaçırdıklarını kaydeden Güneş, bir yılın emeğinin karşılığı olarak kupa finalinde kendi sahalarında kazanmak istediklerini belirtti.

"BEŞİKTAŞ İLE İLGİLİ RESMİ BİR TEKLİF YOK"

Kendisiyle ilgili medyaya yansıyan transfer haberleriyle ilgili soru üzerine Güneş, Beşiktaş'tan şahsına herhangi bir teklif yapılmadığını, yurt dışından teklifler aldığını açıkladı. Kendi kulübüyle konuşmadan hiçbir kulüple görüşmeyeceğini vurgulayan Güneş, şöyle konuştu:

"HER YERDE AYNI SORU BENİ DE BEŞİKTAŞ'I DA YORUYOR"  

 "Şahsımla ilgili çok konuşuluyor. Beşiktaş takımı hem Avrupa'da hem ligde iyi futbol oynadığını düşünüyorum. Son iki üç yıldır yapılanma içinde, yönetimi de başarılı buluyorum. Türkiye'de kısır bir çekişme var. En küçük başarısızlıkta kötü bir sonuçta her şey darmadağın ediliyor. Yapılanmayı bozmak doğru değil. İstikrarın devam etmesinden yanayım. Şahsıma da herhangi bir teklif yok. Camia olarak her gittiğim yerde aynı şey söyleniyor. Bu hem beni hem Beşiktaş'ı yoruyor belki. Yurt dışından başka teklifler var. Hiçbir kulüple resmi olarak görüşme yapmam. Kulübüme de söyledim. Onlar da görüşmek istedi, maçların bitimini gösterdim. Kendi kulübümle konuşmadan başka kulüple konuşmayacağım. Hedefleri nedir, ne yapmak istiyorlar, ben ne yapmak istiyorum, ortak noktada buluşursak karar veririz. Beşiktaş ile ilgili resmi bir teklif yok."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...