Güney Afrika'nın yeni patronu Parreira

Güney Afrika Milli Takımı'nda teknik direktör Joel Santana ile yolların ayrılmasının ardından göreve takımın eski çalıştırıcısı Carlos Alberto Parreira getirildi. 1995-1996 sezonunda Fenerbahçe'yi şampiyonluğa taşıyan teknik adamın, birkaç gün içinde resmi anlaşmaya imza atması bekleniyor.

Ntvspor 24.10.2009 - 00:22

Güney Afrika'nın yeni patronu Parreira

2010 Dünya Kupasını düzenleyecek olan Güney Afrika'da teknik direktörlüğe Carlos Alberto Parreira getirildi.

Brezilyalı teknik adam 2006 yılında ilk kez Güney Afrika Milli Takımının başına geçmiş ancak 2008 Nisan'ında eşinin hastalığı nedeniyle görevinden ayrılmıştı. 66 yaşındaki teknik adam yerine bir başka Brezilyalı Joel Santana'yı önermiş ancak santana yönetiminde Güney Afrika Milli Takımı son 9 maçından sekizinde sahadan yenilgiyle ayrılınca 61 yaşındaki teknik adamın görevine son verilmişti.

Bafana Bafana'larla ilk görev döneminde toplam 21 maça çıkan Parreira Dünya Kupası için ise hedeflerini gruptan çıkmak olarak gösterdi.

Güney Afrika Futbol Federasyonu da Parreira'ya güvenlerinin tam olduğunu belirtse de bazı bazı yerel teknik adamlar Brezilyalı çalıştırıcının tekrar takımın başına geçmesine tepkili. Takımı Dünya Kupası'na Güney Afrikalı teknik direktörlerin hazırlaması gerektiğini düşünenlerin sayası hiç de azımsanacak düzeyde değil. Ancak federasyon Santana'yla yollar ayrıldıktan sonra sadece Carlos Alberto Parreira ile görüştüklerini ve Brezilyalı teknik adamın tecrübesine inandıklarını ifade ediyorlar. Nitekim Parreira'nın Dünya Kupası kariyeride başarılarla dolu. Deneyimli teknik adam, ülkesi Brezilya ile 1994 yılında bu kupayı kazanma başarısı göstermiş ve son şampiyona da da yine Brezilya'nın başında yer almıştı. 1982 yılında Kuveyt'e dünya kupasında yer alan 66 yaşındaki çalıştırıcı 1990'da Birleşik Arap Emirlerinin, 1998 de ise Suudi Arabistan'nın başında yer almıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...