Biliç’in çalıştırdığı takımlar az gol atar. Bu durum hiç bir zaman değişmez. Çünkü rakip ceza alanında kapanan takımlara karşı 4-5 oyuncu sokmak gibi bir ideolojisi hiç yok.

Beşiktaş, gol bölgesinde sadece bireysel becerilerle veya rakibin bıraktığı alanları kullanarak hızlı hücumlar ile gol arıyor. 

HER ŞEYDE TUHAFLIK VAR

Beşiktaş, Sosa’nın bireysel becerisi ile gelen gol sonrası 10 kişi kalan Rizespor’dan Tolga’nın hatası ile gol yiyor. Koray’ın adam öldürmeye teşebbüs olarak bile nitelendirilecek pozisyonu ile Rize 9 kişi kalıyor. Beşiktaş yine gerektiği kadar kıpırdanamıyor.

Hatta rakibinin çıkmasına izin veriyor, topun kaybedildiği noktada etkili pres yapmıyor. Maçta 75. dakika. Gökhan Töre soldan orta yapıyor. Ceza sahasında sadece Demba Ba var. Senegalli’nin yanına giren takımın en golcü 2. oyuncusu Olcay oyundan çıkıyor. Her şeyde bir tuhaflık var. 

BU GECEYİ UNUTUN

 9 kişi kalan rakip karşısında çok yetersiz bir hücum performansı var. Uzaktan yapılan ortalar. 18’in dışından anlamsız şutlar.

Bu takım zaten duran toptan gol bulma konusunda fukara..9 kişiye karşı pozisyon üretemeyen bir takımın şampiyon olacağını beklemek fazlası ile iyimserlik olur.

Dün gece Beşiktaş açısından unutulması gereken bir gece oldu. Cüneyt Çakır’ın verdiği tüm kritik kararlar doğru. Penaltı çok açık. Hatta penaltıya sebebiyet veren Obraniak’ın da sarısı vardı.

Ama Beşiktaş, dün Rizespor’u, Rizesporlular’ın hataları ile yendi. Kazanmak için hiçbir şey yapmadı. 

Biliç rakip ceza alanında çoğalmak için kesinlikle çözümler üretmeli. Yoksa kapanan takımlara karşı lig sonuna kadar başı ağrır.