Güntekin Onay yazdı: Canınız sağ olsun

Güntekin Onay, Beşiktaş'ın 3-1 kaybettiği Brugge maçını yazdı.

Haberler - ntv.com.tr 20.03.2015 - 09:53

Güntekin Onay yazdı: Canınız sağ olsun

Beşiktaş dün rakibin alan bırakmayan, organize savunmasını açmakta ilk yarıda çok zorlandı. Biliç’in 4-4-2 tercihi bile beklediğimiz üretkenliği getirmedi. Demba Ba ve Mustafa, Club Brugge ceza alanı içinde çok statik kaldı.  

İkinci yarının başında Motta’nın süper füzesi golün ötesinde 70 bin seyirciyi coşturdu, oyunumuzu daha yukarıya taşıdı. Brugge’ün kompakt savunma dengesi tam bozuldu derken Mustafa ile 2’nci gol şansını kullanamadık. 

İyi oynarken yediğimiz gol ise akıllara durgunluk verecek derecede acemiceydi. Tolga’nın orta çizgiye düşen kısa degajını karşılayan Brugge, De Sutter’i savunmanın arkasına kaçırdı. Tolga o pozisyonda neden çıkmadı ? Kanımca çıksa rahatlıkla o topu alırdı. 

1-1’den sonra oyun disiplininden uzaklaştık ve morallenen Brugge iyi oynamaya başladı. 78’de 5’e 1 inanılmaz bir golü Motta kesti fakat bunun 2 dakika sonrasında ikinci golü yedik. 

ARTIK TEK HEDEF LİG! 
Veli ve Tolgay’ın yorulması, kalecimiz Tolga’nın topu oyuna sokarken yaptığı hatalar Brugge’e gol fırsatları getirdi. Tolga’yı suçlamak yanlış, 1 aydır oynamayan bir kalecinin hemen toparlaması kolay değil. 

Beşiktaş, 2 maçta da 1-0’ı bulmasına rağmen kaybetti; bu şekilde elenmek acı verici. Türkiye’yi gururlandıran Avrupa serüveni sona erdi. Bundan sonra tek hedef lig olmalı. Canınız sağolsun. 

Sayfa Yükleniyor...