İlişkili Haberler

Kazanan her zaman haklıdır, doğru. İnanın bu köşede Galatasaray’a övgüler yağdırmayı çok isterdim. Çünkü artık şampiyon gibiler. Şampiyon olan da her zaman alkışı hak eder. Ancak bu takımın Muslera ve Sneijder dışında övülecek, beğenilecek tek bir şeyi bile yoktu dün. Hiçbir iddiası olmayan eksik Beşiktaş karşısında futbol adına varlık gösteremeyen bir Galatasaray vardı.

Beşiktaş 11. dakikadan sonra sahanın tek hakimiydi. Savunmayı geçti, direği geçemedi, pozisyonlar buldu, Fernando Muslera’yı bir türlü aşamadı.

Beşiktaş, oyunu kontrol etti, Galatasaray’ı hapsetti ve çıkartmadı. 2 takım arasında Beşiktaş lehine dün çok fark vardı. Sahanın en iyileri ise Sosa ve Muslera’ydı.

Olgun atak yapmakta zorlanan Galatasaray karşısında bir diğer usta Wesley Sneijder sahneye çıktı ve Galatasaray’ı rahatlatan ikinci golü kaydetti.

SLAVEN BİLİC 8’DE 0 YAPTI!

Galatasaray şampiyon ise Muslera ve Sneijder’in yüksek kaliteleri sayesinde. Diğer oyuncular ise yüksek bir mücadele gücü ortaya koydular. Ancak futbol kalitesi olarak sarı-kırmızılılar dün beklentilerin çok altındaydı. Yine de kazanmayı bildiler. Çünkü karşılarında kazanmayı hiç bilmeyen hayatında derbi galibiyeti yaşamamış Bilic vardı.

Taraflı tarafsız dün karşılaşmayı izleyen herkes ‘Yazık bu Beşiktaş’a’ dedi. Ve işin ilginci bu Beşiktaş, bu Galatasaray’dan 10 puan fark yedi.

Bilic, Beşiktaş serüveninde 8 derbide 1 kez bile kazanamadı. Bu sezon 4 derbinin 4’ünü de kaybetti. 12 puan üzerinden 0 puan aldığı yetmezmiş gibi, derbilerde bu sezon gol bile atamadı. Hep yazıyorum, yazdım. Biliç’in ekipleri iyi bir takım görüntüsü verir lakin asla kazanamaz. Dün olduğu gibi... Çünkü bazıları ‘Winner’ olamaz.

TEBRİKLER HAMZAOĞLU

Zor bir sezonda, ekonomik sorunlar ile boğuşan, Şampiyonlar Ligi’nde averaj takımı konumuna düşmüş, kısıtlı bir kadro ile oynayan herkesin umudunu kestiği Galatasaray’ı şampiyon yapan centilmen Hamza Hamzaoğlu’na ve 7 ay boyunca Türk sporunda önemli izler bırakan Duygun Yarsuvat başkan yürekten tebrikler.