Beşiktaş çok hızlı başladı. Baskı, tempo, kalite dolu bir 10 dakika ve Cenk Tosun’un golü... Bu sezon ile ilgili bize fikirler sunan bir 10 dakika oldu. Aslında Şenol Güneş’in ofansif oyun anlayışını, mantalitesini gösteren ilk basamak Oğuzhan’ı Atiba’nın yanında kullanmak oldu. Pas kalitesi, topun hızı, atak kalitesi ile sürekli golü düşünen ve arayan bir Beşiktaş göreceğiz bu yıl. Atiba’nın 1’i direkten dönen 2 gol pozisyonu zaten çok şey anlatıyor. Geçtiğimiz 2 yıl golü bulduktan sonra el frenini çeken Beşiktaş, Güneş ile vites yükseltiyor. Fark çok açık. Kimse sakın Mersin zayıf demesin. Bu takım geçen yıl aynı kadro ile 7. oldu.

“Neden Gomez yok? Cenk var?” diye soranlar cevabını ilk 45 dakikada aldı. Cenk çok kaliteli bir golcü. Şenol Güneş, hazırlık maçlarındaki golcü performansı ve çalışmasının karşılığında forma vererek genç golcüyü mükafatlandırdı. Cenk de hocasını mahçup etmedi, hat-trick ile başladı.

OĞUZHAN SANAT ŞAHESERİ
Beşiktaş, Nakoulma ve Weillton’un savunma arkasına koşularıyla sorunlar yaşadı ve golü de böyle yedi. Güneş zamanla bu sorunu çözmek için tedbirler alacaktır.

Heyecanla beklenen Quaresma, forvet arkasında, merkezde başladı. Orijinal pozisyonu olmamasına rağmen Beşiktaş’ı öne taşıdı, zaman zaman topu ayağından geç çıkarsa da rakip orta sahayı ve savunmayı geriye itti. Ancak sahanın yıldızı Oğuzhan’dı. Şenol Güneş ile çıkış yakalamasını beklediğimiz Oğuzhan, hünerlerini sergiledi. Oyun zekası ve tekniği ile devleşti. 4 golün hepsinin hazırlayıcısı oldu.

Atiba ve Beck, kusursuz ve temiz bir oyun sergilerken, Tosiç de oyun aklı, pozisyon bilgisi ve çift yönlü performansıyla beğeni topladı. Ancak son dakikadaki hatası ile iyi oyununu gölgeledi.

Sezonun henüz ilk maçı. Beşiktaş yeni oyun anlayışına haftalar geçtikçe daha da fazla adapte olacak, gelişme kaydedecektir. Geçen sezon Bursa ile 69 gol atan Şenol Güneş, Beşiktaş’ı yıllardır hasret kalınan golcü kimliğine büründürecek, genç yıldızları parlatacaktır. İlk maç bunu fazlasıyla gösterdi. 4 gol, 10’dan fazla pozisyon ve gol girişimi ile ilk haftanın ardından ligin en çok keyif veren takımı Beşiktaş oldu. Her şeye rağmen bir stoper ve orta saha transferi ile siyah-beyazlılar kadro derinliğini arttırmalı.