Güreşte 2 madalya daha

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de devam eden Avrupa Güreş Şampiyonası'nda mindere çıkan Serbest Güreş Milli Takımı sporcularından 96 kiloda Serhat Balcı ve 74 kiloda Batuhan Demirçin bronz madalya kazandı.

Ntvspor 14.04.2010 - 19:23

Güreşte 2 madalya daha

Milli Takımın 96 kilodaki Avrupa ve dünya üçüncüsü sporcusu Serhat Balcı, ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra, ikinci turda gençler dünya şampiyonu Rus güreşçi Jury Belonovski ile karşılaştı. Güçlü rakibi karşısında başarılı bir müsabaka ortaya koyan Balcı, 1-0 ve 2-0'lık periyot skorlarıyla 2-0 galip geldi.

Serhat Balcı, grup finalinde ise Gürcü George Gogshelidze'ye 2-0 (0-1/0-1) yenilerek final şansını kaybetti.Balcı, akşam seansında Moldovalı Nicolai Ceban ile bronz madalya müsabakasına çıktı. İlk periyodu 1-0 kaybetmesine karşın, ikinci ve üçüncü periyotları 1-0'lık skorlarla kazanan Balcı, rakibine 2-1 üstün gelerek, bronz madalyaya ulaştı.

74 kiloda gençler Avrupa şampiyonu Batuhan Demirçin ise ilk turda İngiliz Michael Keith Grundy'yi 1-0 ve 4-0'lık periyot skorlarıyla 2-0 yendi, ancak ikinci turda Rus güreşçi Denis Tsargush'a 2-0 (0-3/0-5) yenilmekten kurtulamadı.

Rus güreşçinin finale yükselmesiyle repesajda mücadele etme hakkını elde eden Batuhan Demirçin, Avusturyalı Philipp Crepaz ile yaptığı repesaj müsabakasını 2-0 (1-0/5-0) kazandı. Demirçin, akşam seansında Gürcü Gela Sagırashvili ile bronz madalya için karşılaştı. Her iki periyotta 1-0 üstünlük sağlayan Demirçin, minderden 2-0 galip ayrılarak, bronz madalya kazandı. Avrupa Güreş Şampiyonası'nda serbest güreş müsabakaları sona ererken, Türkiye, toplamda 1 gümüş ve 2 bronz madalya elde etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...