"Gurur yaparsanız iş yapamazsınız"

Erkan Zengin'in kendisini 2.5 yıllığına Trabzonsporlu yapan basın toplantısında konuşan İbrahim Hacıosmanoğlu, Erkan Zengin için İsveç'e gitmeleri yorumu üzerine, "Gurur yaparsanız iş yapamazsınız" dedi. Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe ile aralarında bir yarış algısı oluştuğunun söylenmesi üzerine de, "Derdimiz, Trabzonspor'a katkı yapacak isimleri takıma almak. Kimseyle yarış içinde değiliz" dedi.

Ntvspor 22.01.2015 - 12:17

"Gurur yaparsanız iş yapamazsınız"

İmza töreninde ilk olarak söz alan bordo-mavili ekibin başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu transfer sürecini anlatırken, "Bilindiği üzere her zaman olduğu gibi kirli haberler çıkıyordu. Bunların hepsi Erkan kardeşimizin ağzından çıkıyormuş gibi söylendi. Biz de sorduğumuzda biç bir zaman başka takıma gideceğim yönünde bir söylemi olmadığını bize açıkladı. Olmuş olsaydı zaten almazdık. Bizim, 'Trabzonspor'a gelmek istemiyorum' diyen bir oyuncuyu transfer etmemiz de söz konusu değildi. En son hocamızla birlikte İsveç'e gittiğimizde bizi Obama'nın da yemek yediğini söylediği restorana götürdü. Gittiğimiz ev Trabzonsporlularla dolu bir evdi. Babası sağolsun. Trabzonspor'un ayrı bir yeri var. Amcası Muzaffer, Trabzonspor'un maçlarından önce Trabzonspor kazansın diye iki rekat namaz kılıyorumuş. Mini bir Konya'nın ilçesi gibiydi. Konuşmamız 10 dakika sürmedi. Valizinizi hazırla dedim. Erkan da, "Başkanım, hocam sağolun" dedi ve kendisini Trabzonsporlu yapan imzayı attı" dedi.

Erkan Zengin'in transferi sırasında yapılan açıklamalara da üstü kapalı olarak göndermede bulunan Hacıosmanoğlu, "İnanıyorum ki; gerek içeriden gerek dışarıdan yapılan haber kirliliğini, şu anda oynadığı futboldan daha da iyi performans göstererek geride bırakır. İnanıyorum ki; Trabzonspor'un onun tarzında bir oyuncuya ihtiyacı vardı. Beklentilerin üzerinde bir performans sergileyerek Trabzlonspor'a yararlı olacağına inanıyorum. Bundan sonraki maçlarda üstün bir performans sergileyerek hem kendi işini hem Trabzonspor'u hem de değerli ailesini daha iyi temsil eder" yorumunu yaptı.

Bir gazetecinin, "Trabzonspor tarihinde ilk kez bir başkan ve yönetici bir futbolcu için, cuma günü maç olmasına rağmen başka bir ülkeye gitti. Bu doğru mudur?" sorusuna Hacıosmanoğlu, "Teknik konulara teknik kadro cevap verir. Erkan tarzında bir oyuncuya Trabzonspor'un ihtiyacı olduğunu söylediler biz de gittik. Cevat kardeşimiz bazen çok güzel şeyler yazıyor, değerlendirmeler yapıyor. Herhalde bu aralar hafazısanda silinmeler var. Oyuncuyla resim çekip aldım diyen başkana rağmen o futbolcu daha sonra Moskova'ya gitti. Biz Trabzonspor'un başkanı değil, Trabzonspor sevdalılarının hizmetârıyız. Trabzonspor için katkısı olacak birisi için dünyanın diğer ucuna gideriz. Tezada düşmeyin. İnsanlar bizi -değerlerine sahip çıkmıyor- diye eleştiriyor. Trabzonspor'un menfaatleri için gurur yapmayız. İyi ki de gitmişim. Erkan ve ailesini gördükten sonra öyle bir ailenin evladı da Trabzonspor'da futbol oynaması gerekirdi. Onların içinde ki Trabzonspor sevdasını görmek bizi ayrı bir sevindirdi. Gurur yaparsanız iş de yapamazsınız" yanıtını verdi. 

FENERBAHÇE İLE ARALARINDA YARIŞ VAR MI?
Fenerbahçe ile aralarında yarış varmış gibi algı oluştuğunun hatırlatılması üzerine ise Hacıosmanoğlu, "Derdimiz, Trabzonspor'a katkı sağlayacağına inandığımız oyuncuları Trabzonspor'a almak. Kimseyle yarış içinde değiliz. Talip olduğumuz zoyunculara talip olan başka takımlar oluyor. Trabzonspor'a katkı sağlayacağına inanırsak rakibe bakmayız. Prestij olarak camialar kendi gücünü göstermek için gücünü koyacak. Beyniniz ne düşünüyorsa vücudunuzdaki organlar da ona göre hareket ediyor. Trabzonspor, şehirde önemli yer tutuyor. Ekonomik yönü var, bazen maneviyatı da gözönünde bulundurmak zorundasınız. Eskiden, 'İstanbul takımlarının talip olduğu oyuncuları Trabzonspor alamaz" diye söylerlerdi. Böyle bir şey yok. Trabzonspor istediği her oyuncuyu alabilir. Trabzonspor, her zaman herkesi alabilecek güçlü bir camia. Riski göze alacaksınız. Riski göze almayan başarıyı yakalayamaz" yorumunu yaptı.

Hacıosmanoğlu sözlerinin sonunda ise transfer sinyali verirken, "Takip ettiğimiz oyuncular var. Hocamızın isteği doğrultusunda belli bir süre içerisinde takıma katmaya çalışacağız" dedi. 

Sayfa Yükleniyor...