Guti: İyi ki Beşiktaş'a gelmişim

Derbinin kahramanı Guti Hernandez, önemli bir galibiyetle zirveden kopmadıklarını belirtti. Hakkındaki yalan haberlerden yakınan Guti, Beşiktaş'ta çok mutlu olduğunu ve kendisini çocuk gibi hissetiğini söyledi.

Ntvspor 29.11.2010 - 16:31

Guti: İyi ki Beşiktaş'a gelmişim

Galatasaray derbisinin kahramanı Guti Hernandez, önemli bir galibiyetle zirveden kopmadıklarını belirtti. Hakkında çıkan yalan haberlerden yakınan İspanyol yıldız, Beşiktaş'ta çok mutlu olduğunu ve kendisini küçük bir çocuk gibi hissetiğini söyledi.

Beşiktaş'ın Galatasaray'ı 2-1 yendiği maça 1 gol 1 asistle damga vuran Guti Hernandez, Nevzat Demir Tesisleri'nde bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Sözlerine hakkında çıkan yalan haberlerden duyduğu üzüntüyü belirterek başlayan İspanyol yıldız, "İspanya'da çıkan haber benim tanıdığım 2 insanın bir davada yargılanması. Benim tek bağlantım bu insanları tanımam. Bana mahkemeden gelen bir şey yok. Ben İspanya'da suçlanmazken Türkiye'de benim suçlandığım yazılmakta. İspanya'da benim 10-17 yaşları arasındaki kızlarla ilişki yaşadığım yazılmadı ancak Türkiye'de nasıl çıkarıldı bu haberler anlamadım. Ama kimse benim üzerimden rant sağlayamaz" diyerek tepkisini dile getirdi.

"Tek isteğim sabahları saçma sapan haberlerle uyanmamak" diyen Guti, "Benim amacım Türkiye'de, bu güzel İstanbul şehrinde futbolumu sergilemek. Bu yalanları ve çamurları kabul etmiyorum" diye konuştu.

DERBİ YORUMU
Galatasaray maçına da değinen tecrübeli yıldız, Trabzonspor'un kazanmasıyla puan farkının açıldığını, ancak derbiyi kazanarak önemli bir 3 puan aldıklarını söyledi.

Takım olarak bulundukları noktadan memnun olmadıklarını ifade eden Guti, "Derbi galibiyeti güzel, ama önemli olan kendi evimizde yaptığımız basit puan kayıplarına son vermek. Sakatlıklar nedeniyle tam takım olarak sahaya çıkamadık. Bu düzenimizi bozdu ve basit kayıplar yaşadık. Ama dünkü zafer çıkış için önemli bir adımdı. 90 dakika boyunca ciddi ve iyi bir maç çıkardık" dedi.

Guti, golden sonra yaptığı işaretin ise, kız arkadaşının isminin baş harfini simgeledğini söyledi.

'KÜÇÜK BİR ÇOCUK GİBİYİM'
Beşiktaş'ta mutlu olduğunu ifade eden yıldız oyuncu, kendisine gösterilen ilgiden çok memnun olduğunu vurguladı.

Guti, "Beni Beşiktaş'a getiren herkese çok teşekkür ediyorum. İyi ki gelmişim. Kulüpte malzemecilere kadar herkes benim yanımda. Gösterdikleri ilgi nedeniyle kendimi küçük bir çocuk gibi hissediyorum. Beşiktaş'a gelerek doğru bir karar vermişim" dedi.

Spor Toto Süper Lig'le ilgili görüşü de sorulan Guti, "Türkiye kaliteli ve rekabet düzeyi yüksek bir lig, ama Avrupa'da da başarılı ve söz sahibi olması için mentalitenin değşmesi lazım. Takımların biraz daha futbol oynamaya yönelik, daha fazla ilerlemeci olması lazım" dedi.

'MADRID KAZANSIN'
Bu akşam oynanacak El Clasico ile ilgili de görüşü alınan İspanyol oyuncu, eski takımı Real Madrid'in kazanmasını istediğini belirterek, Mesut Özil'in de çok iyi bir futbolcu olduğunu ve Real'in kupaları kazanmasında katkı yapmasını istediğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...