Guti'den Beşiktaş'a ilk mesajlar

Real Madrid'in İspanyol yıldızı Guti, 15 yıl formasını giydiği kulübüne bir basın toplantısıyla veda etti. Gözyaşlarına hakim olamayan Guti'ye İspanyol gazeteciler birçok kez Beşiktaş'ta şans dilerken diledi.

Haberler - Ntvspor 25.07.2010 - 15:55

Guti'den Beşiktaş'a ilk mesajlar

Santiago Bernabeu Stadı'nda düzenlenen basın toplantısına, Real Madrid Kulübü Direktörü Jorge Valdano ile birlikte katılan Guti, Beşiktaş'a gideceğiyle ilgili ''Henüz netleşmiş birşey olmadığını'' söyleyerek, resmi açıklamayı Beşiktaş Kulübü'ne bıraktı.

İspanyol gazeteciler, birçok kez Guti'ye ''Beşiktaş'ta şans dilerken'', İspanyol futbolcu da ''Futbol oynamaya devam etmek istediğini'' kaydetti.

''Real Madrid büyük bir kulüp ama Beşiktaş'ta da senden çok beklentiler var. Hazır mısın'' şeklindeki bir soruya Guti, ''Real Madrid'te geçen 14 yılım da kolay değildi, hep kupa kazanmak için oynadım. Başka bir takımda daha zor olacağını düşünmüyorum. Ben nereye gidersem gideyim, en iyisini vermeye çalışacağım. Beşiktaş'ın teklifi çok iyi ve benim her şeyi düşünerek karar vermem gerekiyor'' cevabını verdi.

Guti, ''Bu zamana kadar Galatasaray veya Rijkaard ile görüşüp, görüşmediğiyle'' ilgili olarak da ''Hayır. Görüşmedim'' dedi.

Real Madrid'de geçmişte çalıştığı Bernard Schuster ile Beşiktaş'ta tekrardan karşılaşacak Guti, ''Bernard, bana burada çok güven verdi, bakalım şimdi ne olacak'' şeklinde konuştu.

İspanyol futbolcu ayrıca, Real Madrid'e veda ederken şöyle konuştu:

''9 yaşımdam beri bu kulüpteyim. Herkes biliyor ki, bu kulüp bana çok şey verdi. Real Madrid'de uzun yılar forma giymekten çok gururluyum. Umarım özlenen biri olurum. Çünkü bu iyi işler yaptığımın bir göstergesi olur. Ben ve çocuklarım, Real Madrid'in aboneleri ve böyle olmaya devam edeceğiz. Ben her zaman Real Madridli olacağım. Madridlilerin beni sevdiğini bilerek gidiyorum. Herkese teşekkürler.''
        
VALDANO: ''GUTİ İLE ÇOK KOLAY ANLAŞTIK''
Real Madrid Kulübü Spor Direktörü Jorge Valdano, ''Guti en iyi yıllarını Real Madrid'e verdi. Onun gibi bir futbolcuya sahip olmak bizim için ayrılacak oldu. Çok kolay bir şekilde anlaştık, dostane bir anlaşma oldu'' diye konuştu.

Valdano Guti'nin artık özgür bir oyuncu olduğuna dikkati çekerek, ''Guti artık serbest, geleceğine özgürce karar verebilir. Ne olursa olsun kulüp ve taraftar her zaman onun yanında olacaktır'' dedi.

İsim vermeden ''Guti başka bir ülkede futbol hayatına devam edecek'' diyen Valdano, ''Guti çok özel bir futbolcu. Her zaman onu güler yüzle hatırlayacağız. Topa her dokunuşunda bizi şaşırttı. Kulübe çok büyük başarılar verdi. Her şey için teşekkürler'' açıklamasında bulundu.

Öte yandan Guti, 15 yıl formasını giydiği Real Madrid ile 5 lig, 3 Avrupa Şampiyonlar Ligi, 2 Kıtalararası Kupa, 1 Avrupa Süper Kupası, 4 İspanya Süper Kupası kazandı. Real Madrid Kulübü, eski futbolcusuna bir jest yaparak, onun döneminde kazanılan söz konusu kupaları basın toplantısında sergiledi. Kulüp ayrıca, futbolcunun Real Madrid formayısıyla oynadığı maçlardan hazırladığı bir video gösterimi sundu.

Sayfa Yükleniyor...