Hacısalihoğlu: Galatasaray da yapmıştı

Trabzonspor Askbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Trabzonspor'un şampiyonluğa oynadığı sene Galatasaray'ın da kendilerini şampiyonluktan uzaklaştırdığını hatırlattı.

Haberler 23.03.2010 - 14:08

Hacısalihoğlu: Galatasaray da yapmıştı

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Antalyaspor ile sezonun en önemli müsabakasını oynayacaklarını söyledi.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hacısalihoğlu, Galatasaray karşısında kazanma arzusunu sahaya iyi yansıtarak galip geldiklerini ve böylece taraftarlarının gönlünü aldıklarını belirterek, ''Uzun süredir büyük takımlarla oynadığımız maçlarda galibiyet alamamış olmamız, bu maça ayrı bir önem katıyordu. Güçlü Galatasaray'ı yendiğimiz için tabii ki mutluyuz, camiamızda moraller düzeldi'' dedi.

Hacısalihoğlu, Trabzonspor'un şampiyonluğa oynadığı dönemde de Galatasaray'ın kendilerini şampiyonluk yarışından uzaklaştırdığını anımsattı.Galatasaray maçına takım olarak çok iyi motive olduklarını anlatan Hacısalihoğlu, şöyle devam etti:

''Büyük takımların kendi arasındaki maçlarda sıralamaları ne olursa olsun her zaman farklı bir hava olur. Başta Şenol hocamız olmak üzere, taraftarlar ve camia, takımı maça çok iyi motive etmiş. Maçın 90. dakikasına kadar daha fazla gol atmak için mücadele eden ve onu destekleyen bir seyirci vardı. Bu da seyirci, camia, hoca, takım birlikteliğinin bir göstergesi. 2003-2004 sezonunda, iddialı olduğumuz bir sezonda Fenerbahçe ile çekişiyorduk. O zaman Galatasaray'ın hiçbir iddiası yoktu. Yapması gerekeni yaparak Trabzon'da bizi 4-2 yenmişti ve şampiyonluk yarışından uzaklaşmıştık. Bu maçlar böyledir. Kim kazanmayı daha çok arzu ediyorsa o kazanıyor. Demek ki, biz de bu maçta kazanmayı çok arzu ediyorduk.''

ANTALYASPOR KARŞILAŞMASI

Artık bu maçın geride kaldığını ve önlerindeki Antalyaspor maçını düşündüklerini ifade eden Hacısalihoğlu, ''Bana göre bu sezonun en önemli müsabakasını Perşembe günü Antalyaspor ile oynayacağız. Ziraat Türkiye Kupası'nda Antalyaspor ile yapacağımız müsabakada avantaj sağlayacak bir galibiyet, ligdeki iddiamıza ve planlamamıza uygun bir yol almamızı sağlayacaktır'' diye konuştu.

Bu maçın ardından Kayserispor ile Pazartesi günü karşılaşacaklarını dile getiren Hacısalihoğlu, ''Kayserispor son derece güçlü ve son birkaç sezondur iddialı, iyi futbol oynayan takımlardan biri. Ama Trabzonspor'un kendisi gibi oynadığı, kazanma azmi ve mücadelesini sahaya yansıttığı zaman Türkiye'de yenemeyeceği takım yok. O yüzden yakın vadedeki iki maçtan da iyi neticelerle ayrılmak istiyoruz. Maçlarımız bu şekilde tamamlanırsa Galatasaray galibiyeti çok daha fazla anlam kazanmış olur'' ifadelerini kullandı.

SİVASSPOR MAÇINDA YAŞANANLAR
Hacısalihoğlu, ligde yaşanan son olaylara bakıldığında iki sezon önceki Sivasspor maçında kendilerine verilen 5 maç seyircisiz oynama cezasının çok ağır olduğunu savunarak, şöyle konuştu:

''Emsali olmayan, görülmemiş bir ceza şekliydi. Kaldı ki bir seyircinin doğru olmayan bir şekilde sahaya girmesiyle ortaya çıkan bir durumdu. Şimdiki olaylara baktığınız zaman adeta devede kulak kalıyor. Bu konuda şimdi bizim şikayetimiz, hak arayışımız olmasa dahi camianın bu konudaki serzenişleri ve spor camiasının bu konudaki tartışmaları sürecektir. Hatta buna benzer hadiselerden ceza alan kulüplerin, Trabzon'daki Sivasspor maçını ve bu seneki maçları örnek göstermesi sürecektir. Bana göre ilk başında bu iş, daha insanların kamu vicdanını rahatlatacak şekilde çözülmesi mümkünken biraz geçiştirildi. Sonucunda da bu olaylar çıktı. Şimdi de ne yaparsanız yapın, toplumun bütününü memnun edecek bir karar alamazsınız. O açıdan federasyonun şu günkü konumu çok zor. Bir defa ipin ucunu kaçırdılar gibi geliyor bana''

Sivasspor maçında kendilerine verilen cezanın artırılmasını isteyenlerin şimdi ellerini vicdanlarına koyması gerektiğini de söyleyen Hacısalihoğlu, ''O maçlardan sonra özellikle İstanbul'daki basın, değerlendirmeleriyle Trabzonspor'u yargılayarak, ağır ceza almasını istemişti. Bugün vicdanları rahat değildir herhalde... Düşüncelerinde galiba değişiklik olmuştur. Trabzonspor'a da haksızlık ettiklerini anlamışlardır'' dedi.

''ÇOK TARTIŞILACAK BİR LİG OLACAK''

Bu sezon hakemlerin hatalarıyla lige damga vurduğunu iddia eden Hacısalihoğlu, şunları kaydetti:

''Bu lig şöyle veya böyle bitecek, ama bittiği zaman uzun yıllar tartışılacak bir lig olacak. Düşen, şampiyon olan takımlarıyla ve hakem hatalarıyla uzun süre akıllarda kalacak bir sezon olacak diye düşünüyorum. Bu sezon lige en çok damgasını vuran hadiseler, her maç bittiğinde hakemlerle ilgili birinci derecede değerlendirme yapılması... Maçların asıl ağırlığını hakemler kapsıyor. Bu tabii doğru değil. Hakemlerimiz genç ve dürüst insanlar, ama pek çoğu, Süper Lig'de maç yönetecek tecrübede değil. Oysa futbol Türkiye'de çok büyük bir sanayi ve çok ciddi paralar yatırılıyor. Ama bu kadar deneyimi az hakemlerle bu işler sekteye uğruyor. Türk futbolu adına bunun düzeltilmesi gerekiyor. Umuyoruz en kısa zamanda hakemlerimiz daha tartışılmayacak şekilde maçları yönetir.''

''YATTARA'YA 15 GÜN DAHA İZİN''
Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hacısalihoğlu, Gineli futbolcu Ibrahima Yattara'ya tedavisi için ek izin verdiklerini belirterek, şöyle devam etti:

''Yattara'nın 8 Mart'ta bir kontrolü vardı. Daha önce doktoru, son kontrolden sonra Yattara'yı göndereceğini söylemişti. Ancak kulübümüzün doktoru ile Yattara'yı ameliyat eden doktorun görüşmelerinde, 15 günlük daha tedavi programı talep edildi. Bu görüşmeler sonucunda Yattara'nın doktoru, 'Futbolcuyu tekrar kontrol edip, ona göre çalışmalara başlayacak şekilde Trabzon'a göndereceğim' dedi. Tamamen doktorunun programındaki değişiklik nedeniyle gelişi gecikti. Zaten ameliyat olurken, teknik direktörümüz ile doktorların yaptığı görüşmelerde 'Bu sezon oynasa bile ancak son bir iki maça yetişir' denmişti.''

Hacısalihoğlu, Galatasaray maçında iyi bir performans ortaya koyan ve övgüler alan kaleci Onur ile sözleşmesini uzatma konusunda anlaştıklarını da yineleyerek, ''Onur'un sözleşmesini 2 yıl daha uzattık ve bunu yürürlüğe koyduk'' diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...