Hacısalihoğlu: Lig sonunda zirvede olacağız

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, ''Lig sonunda Trabzonspor zirvede yerini alacaktır. Kaçıncı sırada olacaktır, onu hep birlikte göreceğiz' dedi.

29.09.2009 - 10:29

TRABZON - Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularının yanıtlayan Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, sakat ve hasta oyuncuların dahil olmasıyla bu sezon en eksiksiz kadrolarıyla Gaziantepspor maçına çakacaklarını belirtti.

Bazı futbolcuların yedikleri gıdalardan dolayı yaşadıkları sağlık sorunlarına değinen Hacısalihoğlu, ''Sezon başında bu sıkıntıları bir iki defa yaşadık. Geçtiğimiz maçta da Gabric, kuvvetli ishal nedeniyle maça çıkmak istemedi. Bazı sorunlar yaşandı. Ama birkaç futbolcuyla yaşandığı için kulüple alakası olmadığını düşünüyoruz. Tabii bu konuyla ilgili çalışmalar yapılıyor'' diye konuştu.

Gençlerbirliği maçında oyundan çıktıktan sonra formasını taraftarlara doğru atarak soyunma odasına giden Alanzinho ile ilgili tartışmalara ilişkin de Hacısalihoğlu, ''Televizyondan izlendiğinde formasını çıkarıp attığı gibi bir görüntü var. Ben maçı izleyen yönetimdeki arkadaşlar ve teknik kadro ile görüştüm. Alanzinho'nun oyundan çıktığında taraftarların forma talebi olması üzerine kendi formasını seyirciye attığını, daha sonra da olumlu bir şekilde soyunma odasını gittiğini öğrendim. Bu nedenle televizyon görüntüsüyle yaşananlar birbirine bağdaşmıyor.'' ifadelerini kullandı.

''YERLİ VE YABANCI AYRIMI YAPILMIYOR''
''Trabzonspor'un yabancılardan en az faydalanan takım'' olduğu görüşüne katılmayan Hacısalihoğlu, futbolcuların gösterdiği performans ile teknik direktörün taktik anlayışının, kadroyu belirlediğini vurguladı.

Hacısalihoğlu, yerli, yabancı veya Trabzonlu olmayan şeklinde yapılan ayrımların doğru olmadığını kaydederek, ''Bizim 23 kişilik kadromuz var. Hocanın taktik ve form durumuna göre en uygun kadro sahaya çıkıyor. Bunun için de yerli ve yabancı diye bir ayrım yapılmıyor. Ama maalesef, bu konu Trabzonspor'da çok gündeme geliyor. Örneğin,

Barış kadroda yoksa 'altyapıdan gelen oyunculara önem verilmiyor', Alanzinho yoksa 'yabancı oyuncular oynatılmıyor' deniliyor. Trabzonspor'un sahaya çıkacak bir 11'i var. Bunun haricinde 7 tane kulübede elemanı var. Birkaç kişi de o hafta tribünde oturacak oyunculardır. Bunun takdirini yapacak hocadır. Yerli, yabancı ve Trabzonlu olmayan diye ayrım yapmamak lazım.'' dedi.

Ligde birçok takımın puan kaybettiğini ve istediği sonuçları alamadığını dile getiren Hacısalihoğlu, ''Maçların başındayız. Birçok takım puan kaybediyor. Maalesef bizde de tam tersi olarak, tamamen şansızlıklar neticesinde kaybettiğimiz puanlar var. Bizim hak ettiğimiz puanları alacağımızı düşünüyoruz. Lig sonunda Trabzonspor zirvede yerini alacaktır. Kaçıncı sırada olacaktır, onu hep birlikte göreceğiz. Bu hafta Gaziantepspor ile maçımız var ve kendileri ligin iyi takımlarından biri. İyi mücadele ediyorlar. Bizim için son derece önemli. Umuyoruz ki taraftarlara nefes aldıracak bir maç çıkacaktır.'' şeklinde konuştu.

''DİYARBAKIRSPOR'A BU LİGİN İHTİYACI VAR''
Diyarbakırspor ile ilgili yaşanan son gelişmeleri kendilerinin de basından takip ettiğini belirten Hacısalihoğlu, Diyarbakırsporlu yöneticilerin daha sakin düşünerek karar vermeleri gerektiğini ifade etti.

Hacısalihoğlu, ''Haksızlıklar olabilir, ama bunlarda hemen heyecanlı davranmamak lazım. Biz Diyarbakırspor yönetimini ve kulübünü çok seviyoruz. Daha sakin düşünüp, daha sakin karar verirlerse iyi olur. Diyarbakırspor'a bu ligin ihtiyacı var'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...