Hacısalihoğlu: Mağlubiyeti hak ettik

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Eskişehirspor maçında sezonun en kötü futbollarından birini oynadıklarını söyledi.

Haberler 29.04.2010 - 11:22

Hacısalihoğlu: Mağlubiyeti hak ettik

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, 1-0 yenildikleri Eskişehirspor maçında sezonun en kötü futbollarından birini oynadıklarını, bundan sonraki maçlarda kazanma azimlerini sahaya yansıtmaları gerektiğini söyledi.

Hacısalihoğlu, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Eskişehirspor karşısında beklenmeyen bir mağlubiyet aldıklarını belirterek, ''Tüm hazırlıklarımız kazanmak üzerineydi. Bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor. Belki de bu sezonun en kötü futbollarından biri oynadık. Kötü rakibimizden daha kötü futbol oynayarak mağlubiyeti hak ettik. Bunu geri dönüp telafi etmek mümkün değil ancak bundan sonraki maçlarda kazanma azmini sahaya yansıtmamız gerekiyor. Düşüncemiz, camiamızın beklentisi bu yönde'' dedi.

Eskişehirspor maçında kırmızı kart gören Umut Bulut'a ceza verilebileceğini ifade eden Hacısalihoğlu, ''Kulübün sezon başı belirlediği prim ve ceza sistemi var. Burada teknik direktörün talebi ve yönetimin onayıyla verilen cezalar var. Şu andaki şartlara göre düşünülen ceza neyse bu uygulanır. Ancak biz prensip olarak bu cezaları basınla paylaşmıyoruz. Buradaki amaç futbolcuların caydırıcı olması, yoksa futbolcuları toplumun önüne atmaya çalışmıyoruz'' diye konuştu.
        
ONUR'UN GÖZYAŞLARI
Eskişehirspor yenilgisi sonrası sahayı gözyaşlarıyla terk eden Onur'un, formayı kapmak için çok uğraştığını ve büyük emekler verdiğini ifade eden Hacısalihoğlu, şöyle devam etti:

''Birçok kişinin değerlendirmesine göre tam kopma noktasına geldiğinde tırnaklarıyla formaya yapıştı ve daha da bırakmadı. Çok başarılı maçlar çıkarıyor. Eskişehirspor maçında da çok iyi oynadı. Genç bir kaleci ve Trabzonspor'un çok beklenti içerisinde olduğu bir isim. Hayati pozisyonlarda kurtarışlar yaptı ve sonucunda mağlup olmadan maçı tamamlamayı arzu ediyordu. Kişisel hatalar sonucu Trabzonspor'a yakışmayan bir golle yenilmeyi hazmedemediği için o gözyaşlarını döktü.''
        
ŞANLIURFA'DA TANITIM ÇADIRI
Kupa maçıyla ilgili de değerlendirmelerde de bulunan Hacısalihoğlu, şunları söyledi:

''Federasyonumuzun, devletimizin bir kararı sonucu final maçının Şanlıurfa'da oynanması uygun görüldü. Biz, Şanlıurfa'da ve diğer kentlerde sporun yayılması için yapılacak her türlü faaliyete hizmet etmekten onur duyarız. Şanlıurfa'da yapılacak maç öncesi tanıtım çadırı kuracağız. Bu çadırda sosyal ilişkilerin geliştirilmesi adına broşürler ve CD'ler dağıtılacak. Yapacağımız, dünya kupalarında çok uygulanan bir sistemdir. Biz de bu anlamda Doğu Karadeniz'in güzelliklerini Şanlıurfa'daki vatandaşlarımıza tanıtmak istedik. Bunda da üzerimize düşen görevi yapacağız.''

Hüseyin Avni Aker Stadı'nın zemininde tadilat yapıldığını dile getiren Hacısalihoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

''Trabzon'da uzun yıllar üzerine yoğun bir kar yağışı oldu. Bu dönemde stadımızın zemini çok zarar gördü. Ligin ilk haftasına yetişecek şekilde stadın organizasyonuna başlandı. Ancak birkaç eksiğimiz daha var. Ses sistemimiz UEFA standartlarına uygun değil, ışık sisteminde bazı aksaklıklar var, onların düzeltilmesi ve skorbordun güncelleştirilmesi lazım. En önemlisi ise saha zemini. Bunların hepsi ilgili kurumların destekleriyle ligin birinci haftasına yetişecek şekilde tamamlanacaktır.''

Sayfa Yükleniyor...