Hacısalihoğlu: Zirvedeki yerimizi alacağız

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, tüm tedbirleri alıp zirveye doğru yükseleceklerini söyledi.

02.09.2009 - 11:47

TRABZON - Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Trabzonspor'un alınması gereken tedbirleri, çözümleri düşünüp bu olumsuz ortamdan çıkarak zirvedeki yerini alacağını söyledi.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hacısalihoğlu, Trabzonspor'un ligin ilk haftasındaki Sivasspor maçı haricinde arzu edilen sonuçları alamadığını belirtti.

Bu maçlarda arzu edilen futbolu da sergileyemediklerini ifade eden Hacısalihoğlu, ''Bu anlamda, teknik kadro, yönetim, futbolcu, taraftar herkes, ummadığı beklemediği neticeler karşısında huzursuz. Ancak Trabzonspor, büyük kulüptür. Bu tür zorlukların üstesinden gelir'' dedi.

Yönetim ve teknik heyet bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptıklarını anlatan Hacısalihoğlu, ''Trabzonspor, alınması gereken tedbirleri, çareleri düşünüp bu olumsuz ortamdan çıkacak ve zirvedeki yerini alacaktır diye düşünüyoruz. Teknik kadro, futbolcu ve yönetim bu durum karşısında değerlendirme yapıyor ve buna göre çalışmalarımızı sürdürüyoruz'' diye konuştu.

''SAKATLIK VE HASTALIKLAR MAZERET DEĞİL''
Asbaşkan Hacısalihoğlu, ligde geçen ilk 4 haftalık bölümde bordo-mavili takımda sakatlıklar, hastalıklar ve formsuzluklar yaşandığını kaydederek, ''Ancak oynanan rakiplere baktığımızda, Trabzonspor için bu neticeler alınmaması gereken neticelerdi. Takımda hastalıklar, sakatlıklar olabilir ama Trabzonspor'un Manisa'yı, Diyarbakır'ı, Bursa'yı yenmesi lazım. Bu hastalıklar, sakatlıklar mazeret gösterilemez'' ifadelerini kullandı.

TARAFTARLARIN DAVRANIŞI
Hacısalihoğlu, Bursaspor forması giyen eski takım kaptanları Hüseyin'in hafta sonundaki maçta bordo-mavili taraftarlar tarafından alkışlanmasına ilişkin olarak ise, ''Aynı oyuncu Trabzonspor'da görev yaptığı zaman gayet iyi hatırlanacaktır ki, çok tepki alıyordu, yuhalanıyordu. Trabzonspor taraftarının bu maçta Hüseyin'i alkışlaması son derece centilmence bir davranış gibi gözüküyor, ancak aynı Hüseyin Trabzonspor'dayken aynı seyirci onu yuhalıyordu'' dedi.

Tayfun'un da Kayserispor'dayken alkışlandığını ancak Trabzonspor'da maç öncesi ısınırken moral bozucu tezahüratlarla karşılaştığını dile getiren Hacısalihoğlu, ''İnsanın aklına şöyle bir soru geliyor, acaba bu seyircilerin kötü tezahüratı, futbolculara değil, Trabzonspor'a mı?. Bu kinleri nefretleri Trabzonspor'a mı? Eğer öyleyse çok üzücü, çok düşündürücü. Bu tavrını değiştirmesi gerekir diye düşünüyorum. Hem bir yandan 61 numaralı oyuncuların azlığından şikayet ediyoruz, hem elimizde az da olsa yetişen oyuncularımıza tepki gösteriliyor. Bu tepkinin sebebini makul, mantıklı olarak kabul etmek mümkün değil.'' ifadelerini kullandı.

Hacısalihoğlu, alt yapıdan yetişen bir diğer genç oyuncuları Barış'ın ise 2 hafta önce oyuna girdikten 5-10 dakika sonra kendi sahasında kendi seyircisi tarafından ıslıklandığını dile getirerek, ''Bunlar, bırakın elimizdeki değerlerden gerekli başarıyı performansı sergilemelerini aksine son derece moral bozucu ve değerlerimizi değersiz hale getiren, tartıştıran bir ortam yaratıyor. Bunu Trabzon halkının seyircisinin çok sağlıklı değerlendirmesi gerekir'' diye konuştu.

KONGREDE YAŞANANLAR
Hacısalihoğlu, Trabzonspor'un olağanüstü genel kurulunda yaşananların üzücü olduğunu kaydederek, ''Adeta bir festival, bir şov şeklinde yapılması gereken kongreler Trabzonspor'un diğer takımlar gözündeki imajını zedelediği gibi Trabzon için de son derece olumsuz kanaatlerin oluşmasına sebebiyet veriyor diye düşünüyorum. Gerek kongreler gerek sahalarda Trabzonspor'un hak ettiği şekilde temsil edilmesi, yansıtılması Trabzon insanın kültürüne, görgüsüne, terbiyesine yakışır şekilde görüntüler verilmesini arzu ediyoruz'' dedi.

Maruz kaldıkları bu tür şeylerin şevklerini kırdığını anlatan Hacısalihoğlu, ''Tabi orada karşı olan 5-10 kişi kadar, karşı olmayan yüzlerce kişi de arayıp desteklerini bildiriyor. Ama sonuçta bizim üzüntümüz, bizim karşılaştığımız oradaki tavır değil. Trabzon'un zaten zedelenmiş imajının bu görüntülerle daha da kötü hale getirilmesi bizi üzüyor. Yoksa kişi olarak bizim üzüntümüz, bu konuda kırılmamız çok da önemli değil. Trabzon kırılmasın, Trabzon kötü anılmasın, önemli olan bu.'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...