Hacısalihoğlu'dan spekülasyonlara yanıt

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Bursaspor maçında uzatma dakikalarında buldukları galibiyetle ilgili yapılan spekülasyonları kabul etmediklerini söyledi.

19.05.2009 - 16:25

Bordo-mavili takımın hafta sonu deplasmanda yapacağı Eskişehirspor maçının hazırlıklarını sürdürdüğü Mehmet Ali Yılmaz Tesislerine gelen Asbaşkan Hacısalihoğlu, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ligde bu sezon maçların ilginç bir şekilde devam ettiğini ifade eden Hacısalihoğlu, Bursaspor maçında aldıkları üç puan sonrası yaşanan tartışmaları değerlendirdi.

Trabzonspor'un son dakikaya kadar kazanma azmini sürdürmesi ve üç puan ile ayrılmasından mutlu olduklarını anlatan Hacısalihoğlu, ''Bununla ilgili olarak yapılan spekülasyonu asla kabul etmiyoruz. Çünkü uzatmanın normal süresi içerisinde kazanılan bir gol var. Kaldı ki bu konularda hiç söz söyleme hakkı olmayan, ilk yarıdaki maçta ofsayttan gelen gol ile bizden puan alan bir takımın serzenişte bulunmasını gerçekçi bulmuyoruz'' dedi.

''MUSTAFA DENİZLİ'NİN AÇIKLAMASI''
Bursaspor maçıyla ilgili Beşiktaş teknik direktörü Mustafa Denizli'nin yaptığı açıklamaları eleştiren Hacısalihoğlu, ''Aynı konuda Beşiktaş'ın teknik direktörünün söylediği sözler var. Bunları bir spor adamına yakıştırmıyoruz. Teknik direktörler yalnızca kendi kulüpleriyle ilgili yorumlar yaparlar. Başka yorumları spor adamlığı ile bağdaştırmıyoruz. Bir laf vardır, 'vali oldun ama adam olamadın' diye. Demek lider oldu ama bazı şeyler eksik kaldı Beşiktaş'ta. O nedenle bu söylenenleri spor dostluğu ve barışı ile bağdaşan davranışlar olarak görmüyoruz''

''AĞIRLIK ŞENOL GÜNEŞ'TE''
Hacısalihoğlu, ligde son iki haftaya girilirken gündemlerini teknik direktör arayışı ile değiştirmek istemediklerini, ancak Şenol Güneş'in bu arayışta ilk planda bulunduğunu söyledi.

Güneş'in şu anda sözleşmesinin devam ettiğini anımsatan ve bu konuyla ilgili kesinleşen bir şeyin olmadığını vurgulayan Hacısalihoğlu, ''Ligin bu seyiri esnasında gündemi teknik adam ile meşgul ederek oraya yoğunlaşmayı doğru bulmadığımız için teknik adam görüşmelerimiz bir yandan sürerken, bir yandan önümüzdeki maçlara odaklanmayı planlıyoruz. Tabii düşünülen teknik direktörlerden en ağırlıklı olan Şenol Güneş hocamız. Daha önce burada

görev yapmış, burayı tanıyan ve Trabzonspor'un bünyesinden bir kişi olması nedeniyle kendi üzerinde yoğunluk kazandırıyor. Ancak kesinleşmiş bir şey yok. Çünkü kendisinin de halen sözleşmesinin devam ettiği bir kulüp var. İlerleyen günlerde oradaki konumu uygun hale getirilirse kendisiyle anlaşabiliriz'' dedi.

''EGEMEN'İN MAÇ SONU KUTLAMASI''
Tartışılan bir başka konunun ise Egemen'in maç bitimi sonrasında taraftarlar ile yaptığı kutlamanın olduğunu belirten Hacısalihoğlu, futbolcuya bu görevi yönetim olarak kendilerinin verdiğini söyledi.

Egemen'in galibiyeti taraftarlar ile kutlama şeklinin yanlış anlaşılmasına anlam veremediklerini vurgulayan Hacısalihoğlu, ''Egemen'e ikinci yarıdan itibaren yönetim olarak taraftarın yoğun isteği doğrultusunda bu tarz bir görev verildi. Kendisi de bir çok maçta bunu başarıyla uyguladı ve taraftarlarda kendisiyle maç sonralarında kutlamalarını güzel bir uyum içerisinde yapıyorlar. Bu nedenle sadece Bursaspor maçına has bir davranış değil, dikkat edilse bundan önceki maçlarda da aynı görevi kendisi güzel bir şekilde yapıyordu. Biz asla rakip takıma karşı değil, kendi galibiyetimizi kutlamayla ilgili yapılan bir törendir. Bu hangi rakip olursa olsun aynı şekilde yapılır. Bursaspor'un alınganlığı gerçek ile bağdaşmıyor'' diye konuştu.

''ESKİŞEHİRSPOR MAÇI''
Hafta sonu Eskişehirspor ile yapacakları maçtan üç puan ile ayrılmayı arzuladıklarını ifade eden Hacısalihoğlu, ''Eskişehirspor bu sene iyi bir kadro yakaladı ve iyi oynuyor. Hak ettiği konumda olmadığını düşünüyorum. Yalnızca bu maçta kazanmayı arzu ediyoruz. Maalesef bazı oyuncularımız hafifte olsa sakatlıkları ile sahaya çıkıyor. Colman bunların başında bulunuyor. Selçuk ve Yattara'nın son günlerde oynayıp ya da oynamayacakları belli oluyor. Buna rağmen kendileri özveride bulunup maçlarda görev alıyorlar. Bu arada bazı oyuncularımızda geçmiş dönemlere oranla daha hırslı oynayarak arkadaşlarının açıklarını kapatıyorlar'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...