'Haiti için vur'acaklar

Haiti'deki deprem felaketinden zarar görenlere tenisçiler de yardım eli uzattı. Roger Federer, Avustralya Açık'tan önce yardım amaçlı gösteri maçları yapmak için yıldız oyunculardan söz aldı.

Ntvspor 16.01.2010 - 14:18

'Haiti için vur'acaklar

Haiti'de en az 50 bin kişinin ölümüne, milyonlarca kişinin yaralanmasına neden olan deprem, tenisçileri de harekete geçirdi.

Dünya sıralaması lideri Roger Federer, yardım çalışmalarında da öncü görevi üstlendi. İsviçreli tenisçi, meslektaşlarını seferber etti. Federer, en büyük rakibi Rafael Nadal ve bayanlar dünya sıralamasının bir numarası Serena Williams'tan gösteri maçları yapmak için söz aldı. 'Haiti için vur' adı verilen etkinlikte Kim Clijsters ve Samantha Stosur da boy gösterecek.

Çiftler maçları, pazartesi günü başlayacak sezonun ilk grand slami Avustralya Açık'tan hemen önce yapılacak. Melbourne'de düzenlenen turnuvanın ünlü stadı Rod Laver Arena, bu kez yardım amaçlı maçlar için rezerve edildi. Biletler 10 Avustralya Dolarına, yani yaklaşık 13 liraya satılacak. Ayrıca bağış toplanması da planlanıyor.

29 yaşındaki Federer, “Birşeyler yapabileceğimizi düşündüm. Maç, yılın ilk grand slaminden hemen önce oynanacak. Zihnen 2 olayı birbirinden ayırmak bazıları için zor olacak. Ama bu harika bir girişim” diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...