Hakan Balta: Sıfırdan başlayacağım

Galatasaraylı Hakan Balta, ilk yarıdaki performansını beğenmediğini ancak ikinci yarıda daha iyi olacağını söyledi.

08.01.2010 - 17:05

Galatasaray'ın savunma oyuncusu Hakan Balta, Turkcell Süper Lig'in ilk yarısında kendisinin de formsuz bir dönem geçirdiğini, ancak bunu maç yoğunluğuna bağladığını belirtti.

Galatasaraylı futbolcular Hakan Balta ve Shabani Nonda, Özdilek Park Alışveriş Merkezi'nde bir GSM operatörü tarafından Galatasaray'a özel oluşturulan GS Mobile adlı hattı alan taraftarlara imza dağıttı. Bazı taraftarlar sarı-kırmızılı futbolcularla fotoğraf çektirirken, bazıları da forma, futbol topu, flama ve kartpostalları imzalattı. İmza almak için gelen taraflar arasında minik bir bebek dikkati çekerken, bir genç kızın da heyecandan ağladığı görüldü.

Mağazada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hakan Balta, Antalya kampını nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine, güzel bir ortamda çalışmaları sürdürdüklerini, sahanın başlangıçta biraz sert geldiğini, ancak zamanla alıştıklarını kaydederek, ''Güzel zaman geçiriyoruz. Önemli olan zaten takım halinde çalışmak ve birlikte olmak. O aile ortamını yarattığımızı düşünüyorum. Bu kampta önemli olan da bu'' dedi.

Balta, ilk yarı sergilediği performansla ilgili bir soruya da, son iki yıldır sürekli oynadığını bu yılda yaklaşık 25-30 maçta forma şansı bulduğunu belirterek, ''Gerçekten çok maç yapıyoruz. Oyuncuların formsuz olduğu dönemler olacaktır. İlk yarıda ben de biraz formsuz bir dönem geçirdim. Bunu maç yoğunluğuna bağlıyorum. Bu devre arasında iyi dinlendik. Şimdi de çalışmalara başladık, sıfırdan başlayacağımı düşünüyorum'' diye konuştu.

Yeni transferler yapılacağı yönünde iddialar bulunduğunun hatırlatılması üzerine Hakan Balta, yeterince savunma oyuncularının bulunduğunu düşündüğünü, ancak bunun yönetimin bileceği bir iş olduğunu, yorum yapmasının doğru olmayacağını kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...