İlişkili Haberler

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor'da, teknik direktör Hakan Kutlu görevinden istifa etti.

Kulübün futbol şube sorumlusu Ahmet Yıldız, yaptığı açıklamada, Kutlu'nun istifasını yönetime sunduğunu ve yönetim kurulunun bu kararı kabul ettiğini söyledi.

Yıldız, Kutlu'ya kulübe bugüne kadar verdiği hizmetler dolayısıyla teşekkür ederek, bundan sonraki yaşamında başarılar diledi.

Kayserispor, ligin 13. haftasında konuk ettiği Trabzonspor'a dün 1-0 mağlup olmuş, maç sırasında bir grup taraftar Kutlu'yu istifaya davet etmişti.

Sarı-kırmızılı takım, ligde 13. hafta sonunda topladığı 9 puanla 17. sırada bulunuyor.

Öte yandan Kutlu, ligin 10. haftasındaki Osmanlıspor maçının ardından da istifa kararı almış ancak kulüp yönetim kurulu bunu kabul etmemişti.

"BAŞARISIZ OLAN BEN DEĞİL HAKEMLERDİ"

Kayserispor'daki görevinden istifa eden teknik direktör Hakan Kutlu, "Aslında başarısız bir teknik adam olarak görevi bırakmayı çok isterdim. Başarısız ve formsuz olan ben ve oyuncularım değil maçlarımızda görev yapan hakemlerdi" dedi. 

Kutlu, kulüp başkanı Recep Mamur'un kendisinin kalması yönündeki tüm ısrarlarına rağmen Kayserispor'daki görevinden ayrılmış bulunduğunu söyledi. 

Başkan Mamur'un, en zor gününde kendilerine güvenip takımı teslim ettiğini anlatan Kutlu, "Bugüne kadar arkamızda duran, görevi bırakmamam konusunda ısrarcı olan Başkanımız Recep Mamur'a desteklerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. Kendisiyle çalışmaktan büyük keyif aldım, onur duydum" diye konuştu.

Oyuncularına, kulüp personeline, yönetim kurulu üyelerine ve gerçek Kayserispor taraftarına da desteklerinden dolayı teşekkür eden Kutlu, şunları kaydetti:

"Aslında başarısız bir teknik adam olarak görevi bırakmayı çok isterdim. Başarısız ve formsuz olan ben ve oyuncularım değil maçlarımızda görev yapan hakemlerdi. Bugün 9 puanda olan Kayserispor'un adil düdüklerle 15-16 puanı olması işten bile değildi. Ayrıca bizim maçlarımızda yapılan hatanın çok uzağında olan yönetimler, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş maçlarında yapılmış olsa bugün hakemler düdüklerini asmak zorunda bırakılır, Merkez Hakem Kurulunun lağvedilmesi gündeme gelirdi."

Kutlu, maçlarında yapılan hakem hatalarının gündeme kendileri tarafından değil, futbol yorumcuları, hakem hocaları, ligde rakip oldukları teknik adamlar tarafından getirildiğini ve maçlardan sonra üzerine saatlerce konuşulduğunu vurgulayarak, "Futbolumuzda marka değerinin konuşulduğu şu günlerde hakemlerin bu değere ne kadar katkı yaptıkları tartışılması gereken en büyük konudur. Tek üzüntüm oyunculukları gibi karakterleri de çok düzgün olan futbolcu kardeşlerimin sahadaki emeklerinin karşılığını alamamış olmalarıdır" ifadelerini kullandı.