Hakan Kutlu'dan sitem

Hakan Kutlu, Denizlispor'un, tüm şehrin sahip çıkması gereken bir takım olduğunu belirtirken, "Geldiğim zamandan bu yana bu ilginin yetersiz kaldığını gördüm" dedi.

Haberler 15.05.2010 - 23:24

Hakan Kutlu'dan sitem

Denizlispor Teknik Direktörü Hakan Kutlu, 1-1 berabere kaldıkları Gaziantepspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, ligin son maçı olması dolayısıyla temposu biraz düşük bir karşılaşma oynandığını belirtti.

"Üstün olan ve gol pozisyonlarına giren, galip gelecek gol pozisyonları üreten Denizlispor oldu, ama berabere tamamladık" diyen Kutlu, şöyle devam etti:
"Denizlispor açısından bir sezon geride kaldı. Olumsuz bir sezon oldu. Çünkü ne yazık ki küme düştü. Daha önce de belirttim. Bu benim son maçımdı burada. Denizli'nin  Denizlispor'a ihtiyacı var. Denizli'nin en büyük değeri Denizlispor ve herkesin sahip çıkması gereken bir takım. Ne yazık ki ben ligin 13 veya 14. haftasında geldim. Geldiğim zamandan bu yana bu ilginin yetersiz kaldığını gördüm.

Daha önceki basın toplantısında, 'Mali anlamda çok büyük sıkıntı var ve sadece başkan ve yönetim üzerine kalmış bir takım' demiştim. Bu biraz yanlış anlaşılmış. Benim burada hedef aldığım sadece sayın Belediye Başkanımız Nihat Zeybekci değildi. Gerçekten bize karşı son derece ılımlı. Ben kendisine teşekkür ediyorum. Zaman zaman bizlere maçlardan önce telefon edip başarılar dilemiştir ama şehirde birlik beraberlik bütünlük yoktu. Sayın Valimiz Yavuz Erkmen'e buradan çok teşekkür ediyorum. Ama bir birlikteliği sağlayamadık ne yazık ki. Eski yöneticiler, şehrin zenginleri büyük bir birliktelik yakalamak zorundalar. Bu birlikteliği yakalayamadığımız için mali sıkıntılarla da boğuşan bir futbolcu topluluğu vardı. Buradaki bence en düzgün çalışan takım bütün olumsuzluklara rağmen futbolcu topluluğu idi."

Denizlispor'un gerçekten Süper Lig'de olması gereken bir takım olduğunu savunan Kutlu, şehrin büyük bir birliktelik oluşturması gerektiğini, yerel kanallar, gazeteler, televizyonlar, şehrin zenginleri, belediye başkanı, vali, yönetim kurulunun bir birliktelik oluşturup bu takımı tekrar Süper Lig'e çıkartmak zorunda olduklarını ifade etti.

GAZİANTEPSPOR CEPHESİ
Gaziantepsor Teknik Direktörü Jose Couceıro, son saniyede gelen beraberlik golu ile her iki takımın da puanları paylaştığını belirterek, "Oyunun sonunda kazanan taraf biz olmak isterdik" dedi.

İlk yarıda takımın iyi olduğunu, ikinci yarıda ise Denizlispor'un reaksiyon göstererek öne geçmeye çalıştığını kaydeden Couceıro, "İlk yarı iyi oynadık, devre arasına gittiğimizde önde olmamız gerekiyordu. Daha iyi pozisyonlar bulduk. İkinci yarıda Denizlispor reaksiyon gösterince geri çekildik. Son saniyede gelen golle alınan bir beraberlik, her iki takım için de hak edilmiş birer puan oldu" diye konuştu.

Bir gazetecinin "Gaziantepspor'u çalıştırmaya devam edecek misiniz?" şeklindeki sorusuna Couceıro, şu yanıtı verdi:
"Bildiğim kadarıyla bu benim Gaziantepsor ile son maçım. Medyaya böyle bir şey yansıdı. Şu an anlaşmaya çalışıyoruz. Gaziantepsor'da geçirdiğim zamanlar için teşekkür ediyorum. Özellikle taraftar grubumuza da teşekkür etmek istiyorum. Bütün sezon boyunca destek verdiler. Ben kendi görüşlerimi yönetimle paylaştım. Çok açık bir şekilde söyledim. Söylediğim şey şuydu, eğer Gaziantepsor ekibini güçlendirmezse, seneye sıkıntı çekebilir, işleri zordur. Bu sene iyi Türk oyuncular kazandırdık takıma. Zor bir iştir oyuncu kazanmak. Şu anda birçok genç oyuncu bir seçenektir takım için. Baktığınızda Soner gibi, Cenk gibi, Mahmut gibi, Olcan gibi, Murat, Ahmet gibi, bu futbolcular kendilerini geliştirdi. Ferdi iyi bir yola girdi. Bu oyuncularla bir temel oluşturdum. Başarı için bunların yanına daha iyi oyuncular gelmeli."

Sayfa Yükleniyor...