Hakan Ünsal: İşimiz kolay değil

NTV Spor Yorumcusu Hakan Ünsal, İspanya-Türkiye maçını değerlendirdi. Ünsal, “Kadro seçiminden sonra işin kolay olmadığını düşünüyorum” dedi.

Ntvspor 28.03.2009 - 00:19

Hakan Ünsal: İşimiz kolay değil

NTV spor yorumcusu Hakan Ünsal, Fatih Terim’in açıkladığı kadroyu duyunca şaşırdığını belirtirken, maçın da çok gollü geçmesini beklediğini söyledi.

İspanyolların bu stadı bilerek seçtiiklerini söyleyen Ünsal, “Biz bile bu baskıyı hissediyorsak, oyuncular daha fazla hissedecektir.” dedi.

“KEŞKE XAVİ OYNAMASA”
“Benim tavsiyem bir daha bu statta oynama şansı bulamayabilirler” diyen Ünsal, “Bütün dünya bu maçı izleyecek. Oyuncular sahaya çıktıklarında bu stadın zevkini çıkararak oynasınlar. Keşke Xavi de oynamasa. Iniesta’nın oynanaması çok avantaj ama Xavi de oynamasaydı daha iyi olurdu. Orta sahada sayı olarak az olduğumuz için İspanyol oyuncular burada daha etkili olacak.” şeklinde konuştu.

İspanya milli takımı için dünyanın en iyi pas yapan takımı denebileceğinin altını çizen Hakan Ünsal, “Hoca kalabalık ve ayağa iyi pas yapan oyuncularla kurmak istiyor ki doğru. İspanya milli takımı oyuncuları çok top çalan orta sahası olmadığı için. Bu oyuncular hep oynamayı seven oyuncular. Bizim stoperlerimizin problem yaşayıp yaşamayacağını belirleyecek olan bizim orta sahamızın topa ne kadar sahip olup olmadığı.” dedi.

“GOLLÜ BİR MAÇ OLUR”
Bu statta hangi takım olursa olsun İspanya’yı hapsedemeyeceğini belirten Ünsal, “Hapsedebilmek için sistemin çok iyi oturması lazım. Kadro seçiminden sonra işin kolay olmadığını ve çok gollü bir maç olur diye düşünüyorum.” diye konuştu.

Ünsal, “David Villa ve Torres’in çabuk ve hızlı koşuları bizim oyuncularımızın kırmızı kart görmesine sebep olabilir. Maç çok erken de kopabilir. Hoca bende kazanmak istiyorum’u göstermek istedi ama İspanya karşısına kazanmak için çıkmak bence kaybetmeye giden ilk yol.” dedi.

Ucu açık maç ve ucu açık bir kadro olarak gördüğünü söyleyen Ünsal, burada her şeyin olabileceğini sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...