Hakan Ünsal: Şampiyonluk yarışından koptular

NTV Spor Yorumcusu Hakan Ünsal, Galatasaray-Fenerbahçe derbisini değerlendirdi. Ünsal, "Bundan sonraki maçlarda bu iki takımın da oyuncuların yokluğunda şampiyonluk yarışından koptular diyebiliriz." dedi.

12.04.2009 - 22:14

Hakan Ünsal: Şampiyonluk yarışından koptular

İSTANBUL - NTV Spor Yorumcusu Hakan Ünsal, Galatasaray-Fenerbahçe maçı ardından yaptığı değerlendirmede artık iki takımın da şampiyonluk yarışından koptuğunu ve kırmızı kart gören oyunculardan sonra kalan maçlarda bunun imkansız olduğunu söyledi.

Ünsal, "Maçın genelinde Galatasaray daha istekli takım gibiydi ama ceza sahası etkinliği var mıydı derseniz yoktu. İkinci yarı özelikle daha az risk alarak oyamaları anlamsızdı. Ama son dakikalardaki o kırmızı kartlar belki de maçtan önceki beklentilerin, yani mutlaka bu maçın sonucunda kırmızı kart olur beklentisinin sonucu." dedi.

Maçın uzatma dakikalarındaki pozisyonlara da değinen Ünsal, "Emre Aşık’ınkini bir nebze anlayabilirsiniz ama Arda ile Semih’in pozisyonunu anlayamadım. Bütün stat orayı izlerken asıl başka bir olay vardı o da, kaleci Volkan’ın Galatasaray tribünlerine yaptığı hareketler." diye konuştu.

"SELÇUK ARAGONES’E DUA ETSİN"
Ünsal, "Fenerbahçe orta sahasında Emre alıp dönüp bir şey yapacak oyuncu gibi duruyor ama tek oynuyor. İkinci yarıda Selçuk oyundan çıkarken bozuldu ama bence Aragones’e dua etsin. Deniz girdikten sonra Fenerbahçe orta sahası biraz pas yapmaya ve biraz daha etkili oynamaya başladı. O şekilde devam etseydi Selçuk kesin kırmızı kart görür maçı tamamlayamazdı." dedi.

İki takımın da oyuncularının ezeli rakibe yenilmeyelim diye oynadıklarının altını çizen Hakan Ünsal, "Kötünün iyisi diyebileceğimiz takım Galatasaray’dı. Fenerbahçe daha da bir enteresan. Sanki 3-4 puan önde gelmişler ve burada beraberlik yetiyormuş gibi gelmişler. Emre’ye özellikle Barış top aldırmamak için çok yakın oynadı. Ne zaman Deniz girdi ikinci yarı, Deniz biraz daha basit oynayan ve iyi pas yapan oyuncu, Emre ile beraber etkinliğin sebebi o’ydu." diye konuştu.

Hakan Ünsal, Roberto Carlos’un etkisiz bir maç çıkardığını belirtirken, "Ben Türkiye’ye geldiğinden beri Roberto Carlos’un bu kadar etkisiz olduğunu görmedim. İlk yarıda özelikle Kewell orada çok etkili oldu." dedi.

"LİNCOLN’Ü YÖNETİMİN HEMEN GÖNDERMESİ LAZIM"
Lincoln’e de değinen Ünsal, "Bence yönetimin Lincoln’ü direkt düşünmeden göndermesi lazım. Lincoln’ün hırslı olduğu bir maç hatırlamıyorum. Çok önemli oyuncular kırmızı kart gördü. Bundan sonraki maçlarda bu iki takımın da oyuncuların yokluğunda şampiyonluk yarışından koptular diyebiliriz." diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...