'Hakaret'ten iki maç ceza

PFDK, Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu'na 2 resmi müsabakadan men cezası, Beşiktaş'a da 2 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası verdi.

19.04.2012 - 19:52

'Hakaret'ten iki maç ceza

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Emre Belözoğlu'na 2 maç men; Beşiktaş'a ise 2 maç seyircisiz oynama cezası verdi.


Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, PFDK'nın, Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanan maçta, rakip takım sporcusuna hakareti nedeniyle Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu'nu, oy çokluğuyla 2 resmi müsabakadan men cezası ile cezalandırdığı bildirildi. PFDK'da 4 üye hakaretten, 3 üye ırkçılıktan ceza verilmesini istedi.

Emre, Pazar günü oynanacak Galatasaray derbisinde ve 26 Nisan perşembe günü oynanacak Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçında Kardemir Karabükspor karşısında forma giyemeyecek.

PFDK aynı maçta takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle Trabzonspor'a da takdiren 7 bin 500 lira para cezası verdi.

BEŞİKTAŞ 2 MAÇ SEYİRCİSİZ OYNAYACAK
Cezalardan Beşiktaş da nasibini aldı. Yapılan açıklamada, İnönü'de oynanan Galatasaray derbisinde çıkan olaylar nedeniyle siyah-beyazlı ekibe 2 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası verildiği bildirildi.

Beşiktaş'a ayrıca 'çirkin ve kötü tezahürat' ve 'takım halinde sportmenliğe aykırı hareket' nedeniyle toplamda 48 bin 750 lira para cezası uyguladığı belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...