Hakem seminerinde olay

İstanbul'da düzenlenen Uluslararası Hakem Semineri'ne iki hakemin protestosu damgasını vurdu. Bülent Demirlek ve Vedat Yüksel'e söz hakkı verilmemesi üzerine salonda gergin anlar yaşandı.

30.07.2009 - 17:50

Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından düzenlenen 49. Uluslararası Hakem Semineri olaylı başladı.

Silivri Klassis Resort Hotel'de başlayan üst klasman hakem ve yardımcı hakemleri, bayan FIFA ve FIFA yardımcı hakemleri, Turkcell Süper Lig ve (A) Klasman gözlemcilerinin eğitim gördüğü seminerin açılışının ardından, üst klasman hakemleri Bülent Demirlek ve Vedat Yüksel, kendilerine haksızlık yapıldığı gerekçesiyle kürsüye yürüyerek, 1 dakika konuşma hakkı istedi.

Seminere davet edilmedikleri halde Silivri 1. Noteri ve Avukatlarıyla birlikte toplantı salonuna gelen ve toplantı başladıktan sonra görevlilerin engellemeye çalışmasına rağmen yan kapıdan içeri giren Demirlek ve Yüksel, açılış konuşmalarını ve UEFA hakem eğitimcisi Jorn West Larsen'i dinledikten sonra, yerlerinden kalkıp kürsüye doğru yürüyerek, programı sunan Eğitim Planlama Alt Komisyonu (EPAK) Bakanı Zihni Aksoy'dan 1 dakika söz hakkı istedi.

Ancak Aksoy seminere ara verildiğini belirtmesi ve TFF Onursal Başkanı ve UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Başkanvekili Lutfi Arıboğan, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Özerten, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Oğuz Sarvan, TFF Genel Sekreteri Ahmet Güvener ve diğer katılımcıların toplantı salonundan ayrılmaya başlaması üzerine Bülent Demirlek, hakemlere dönerek, ''Arkadaşlar ben 16 yıllık hakemim, 16 yıl şerefimle hakemlik yapmaya çalıştım. Ancak burada bize söz hakkı verilmiyor'' dedi.

Bu yılki listede üst klasmanı hakemi olarak açıklanmalarına rağmen buraya davet edilmediklerini anlatan Demirlek, ''Biz mağduruz. Bizi töhmet altında bırakıyorlar. Ne yaptıysak açıklansınlar. Babayız, öğretmeniz. Böyle olduğu için toplum içinde bizi zor durumda bırakıyorlar'' diye konuştu.

''Sayın Oğuz Sarvan neden açıklama yapmıyorsunuz?'' diye Sarvan'ın arkasından bağıran Vedat Yüksel ise, ''Burada neyiz biz. Kul hakkından bahsediyor. Bizim burada kul hakkımız yenilmiyor mu? Hem seminere çağırılmıyorum, hem müsabaka verilmiyor. Bir tane muhatap yönetici bulamıyoruz. Buraya geliyoruz, herkes sırtını dönüp gidiyor. Varsa suçumuz günahımız açıklasınlar'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...