‘Hakemin belediyede çalıştığını yeni öğrendik’

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Kasımpaşa ile oynadıkları maçı yöneten hakem Volkan Bayarslan'ın belediye çalışanı olduğunu karşılaşmadan sonra öğrendiklerini açıkladı.

25.12.2012 - 10:49

‘Hakemin belediyede çalıştığını yeni öğrendik’

Spor Toto Süper Lig'in 17'nci haftasında oynanan İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Kasımpaşa arasındaki maç tartışmalara neden oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un 2-0 üstünlüğüyle sona eren maçın hakem Volkan Bayarslan'ın belediye çalışanı olduğu ortaya çıktı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nu (TFF) eleştiren Kasımpaşa Kulübü Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz, hakemin atanmasında "art niyet" aradıklarını  ifade etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Volkan Bayarslan’ın belediye çalışanı olduğunu maçtan sonra öğrendiklerini bildirdi.

Kulüpten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Öncelikle, maçın orta hakemi Volkan Bayarslan'ın, bünyesinde 50 bini aşkın çalışanı barındıran İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bir çalışanı olduğunu, maçtan sonraki basın yansımalarından öğrendiğimizi bildiririz.

Söylemlerde bunun aksinin iddia edilmesini mesnetsiz ve doğru bulmamaktayız. Sporcularımızın sahada gösterdikleri mücadelenin karşılığının bu tip bir söylemle göz ardı edilmesinden rahatsızlık duymaktayız.

Tüm hakemlerimizin ve ilgili mercilerin tarafsızlıklarından şüphe duyulmasından üzüntü duyacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...