'Hakemin yazdıkları gerçeklerle çelişiyor'

Fenerbahçe, PFDK’nın başkan Aziz Yıldırım için verdiği 21 günlük hak mahrumiyeti cezasıyla ilgili açıklama yayınladı. Sarı-lacivertliler, cezayla ilgili olarak Tahkim Kurulu'na itirazda bulunacaklarını kaydetti.

Ntvspor 16.03.2013 - 15:37

'Hakemin yazdıkları gerçeklerle çelişiyor'

Fenerbahçe, geçen hafta oynanan Bursaspor maçında başkan Aziz Yıldırım'ın 21 gün hak mahrumiyeti almasıyla başlayan süreçle ilgili resmi internet sitesi aracılığıyla bir açıklama yayınladı.

Kulüp, TFF ve PFDK'ya yaptıkları itirazda, hakem raporlarının Aziz Yıldırım’ın beyan ve söylemleriyle örtüşmemesi gerekçesiyle İstanbul Valiliği’nden kamera görüntülerinin de incelenmesi talebinin kabul edilmemesine atıfta bulunarak, ''Çelişkilerin giderilmesi için İstanbul Valiliği’nden ses ve görüntü kayıtları istenilmeden atılı eylem hakkında hüküm verilmemesi gerekliliği tarafımızdan açıkça belirtilmiştir. Talebimiz buna rağmen kabul görmemiş ve itiraza konan ‘ses ve görüntü’ kayıtları, izlenmeden karar tesisi cihetine gidilmiştir'' denildi.

Açıklamada, Emre Belözoğlu’na verilen ihtar cezasıyla ilgili olarak da ''Yasalarda suç olarak tanımlanmayan bir fiilden dolayı oyuncumuzun cezalandırılması, yayıncı kuruluşun talebiyle başlatılan disiplin soruşturmasının sonucudur. Unutulmamalıdır ki, spor yargısı bağımsızdır; ve yayıncı kuruluşu tatmin etmek için anayasal ilkelerin göz ardı edilmesine aracılık edemez. Türk futboluna verilen katkı her ne olursa olsun, yargının isim ve karar hakları hiçbir kişi ve kuruma devredilemez. Tarafımızdan endişeyle karşılanan husus, bu tür müdahalelerin TFF yargı organları tarafından kabulüne yöneliktir'' ifadeleri kullanıldı.

Açıklama, ''Ve bilinmelidir ki, kurullarla ve orada görev yapanlara olan saygımız saklı kalmak kaydıyla, bu tür tehlikeli ve yanlış kararlar bundan böyle kamuoyuyla paylaşılacak ve tartışmaya açılacaktır. Biz hukukçuların asli görevi her koşulda hukukun üstünlüğünü savunmaktan ibarettir'' ifadeleriyle tamamlandı.

Kulüp, Aziz Yıldırım'a verilen 21 günlük cezayı TFF Tahkim Kurulu'na taşıyacaklarını da açıkladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...