MHK Başkanı Namoğlu: Hakemlere büyük baskı var

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, Türkiye'de hakemlere büyük bir baskının yüklendiğini söyledi. Namoğlu, futbolseverlerin hakemlere biraz daha tahammül göstermesini istedi.

Haberler - Ntvspor 10.02.2017 - 09:27

MHK Başkanı Namoğlu: Hakemlere büyük baskı var

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, TRT 'a açıklamalarda bulundu. Türkiye’de hakemlere aşırı baskı olduğunu ve hakemlerin rahat bırakılmadığını söyleyen MHK Başkanı, "Hakemler hakkında bir sussun herkes, bir konuşulmasın bakalım o zaman ne yapacak hakemler. Rahat bırakılmıyorlar. Barcelona-Atletico Madrid maçında Griezmann’ın golü sayılmadı ve Atletico Madrid elendi. Onlarda öyle bağırma, yaygara yapılmıyor. Hata her yerde var. İnsanlar fazla bağırmasın o zaman görelim hakemleri" dedi.

"SIZMALAR OLMUYOR MU?"
Hakem notlarının sadece ekibinin bildiğini söyleyen Namoğlu "Hakem notlarını genelde ben ve ekibim biliyor. Ama sızmalar oluyor mu? Olabilir tabii ki, biz o notlara göre karar veriyoruz. Bazı pozisyonlar sana göre, bana göre değişir yani gridir. Gri olan pozisyonlar hakemin lehine yorumlanır. Bu dünyada böyledir. Pozisyon üzerinde herkes hem fikirse o zaman gözlemci de öyle değerlendirir, öyle değerlendirmelidir” dedi.

"VİDEO HAKEM YARARLI OLACAK"
Video hakem sisteminin yararlı olacağına inandığını belirten ancak Türkiye'nin bu sisteme ne zaman geçeceği konusunda kesin bir tarih vermeyen Namoğlu, 'Türkiye’de ne zaman başlayacağını bilmiyorum. Mart ayında denemelere başlayacağız. Bu denemeler kesinlikle hakem kararlarını etkilemeyecek. Sadece özel maçlarında hakem kararlarına etki edecek. Video hakem asistanı sadece yüzde yüz emin olduğu konularda yani gol, penaltı ve ihraç kararlarında devreye girecek. Yoruma açık olan pozisyonlarda ise orta hakem karar verecek” ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...