ANTALYA - Beko Basketbol Ligi'nde mücadele eden Antalya Büyükşehir Belediyespor ile takımın genel menajeri Doğan Hakyemez’in yolları ayrıldı.

Doğan Hakyemez, düzenlediği basın toplantısında, 2,5 yıldır Antalya'da görev yaptığını, Basketbol Milli Takımı genel koordinatörü iken Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in isteği ile Antalya'ya geldiğini hatırlattı. Amacının Antalya basketbolunu en üst düzeye çıkarmak olduğuna değinen Hakyemez, ''Takımın başına tam yetki ile getirildim. Takımın altyapısı oluşturuldu. Milli takıma 3-4 oyuncu verebilecek hale geldik. Tesis sorunu çözüldü'' dedi.

Bütün çalışmaları kısıtlı bütçe ile gerçekleştirdiklerini anlatan Hakyemez, 29 Mart seçimlerinin ardından, belediye başkanıyla birlikte yönetimin de değiştiğini belirtti. Yeni kulüp başkanının kendisiyle yardımcılarının sözleşmelerini feshettiğini, ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın göreve devam etmesini istediğin anlatan Hakyemez, ''Bu takım bu yıl olmasa da gelecek yıl şampiyonluğa gidecek bir mali yapıya kavuşacaktı. Takımda kalmak için aldığım ücreti yarı yarıya düşürdüm. Takımın ödeyebileceği bir bütçe teklif ettim. Ancak kulübün yeni başkanı Recep Tökgöz ve etrafındakiler üç kuruşun hesabını yaptılar. Yola 1.5 milyon TL'lik bütçe ile devam etmemi istediler. 1.5 milyon TL'lik bütçe ile bu takım Beko Basketbol Ligi'nde tutunamaz'' diye konuştu.

GELİRLER
Kulübün geçen yıl İddaa, isim hakkı, federasyon, otopark ve Düden Şelalesi'nden 2 milyon 900 bin TL gelir elde ettiğini belirten Hakyemez, sponsorluk gelirleriyle bütçenin 4 milyon TL'ye ulaştığını ifade etti.

Hakyemez, ''Ancak iyi bir çalışma ile bu gelir 5-6 milyon TL'ye çıkarılabilirdi. Bütün bunlar göz ardı edildi. 1.5 milyon TL ile ligi devam ettirmemiz istendi. Bunun mümkün olamayacağını anlattık ama dinlemediler. Başkan Akaydın'ın bu gelişmelerden haberinin olduğunu sanmıyorum. Bunun üzerine yönetime 'takımı bize bırakın yüceltelim' dedik ama kabul etmediler. Antalya'ya ihanet ediliyor. Bu nedenle bugün itibariyle Antalya Büyükşehir Belediyespor'dan ayrıldım'' dedi.

Aldığı ücretin sürekli sorun haline getirildiğinden de yakınan Hakyemez, ücretinin yarıya indirilmesini de kabul ettiğini, ancak yönetimin yapıcı davranmadığını öne sürdü.

Hakyemez, takımın başından gönlü rahat ayrıldığını, eski başkan Menderes Türel sayesinde bu takımın bugünlere geldiğini, yeni başkan Akaydın'ın da kritik dönemde takıma destek verdiğini iletti.