'Hala benim taktiğimle oynuyorlar'

İnter Teknik Direktörü Jose Mourinho, eski takımı Chelsea'nin hala kendisinin taktikleriyle oynadığını söyledi.

11.02.2010 - 11:16

'Hala benim taktiğimle oynuyorlar'

LONDRA - İnter Teknik Direktörü Jose Mourinho (47), Şampiyonlar Ligi 2. turunda karşılaşacakları eski takımı Chelsea'nin ''hala kendisinin taktikleriyle oynadığını'' söyledi.

2004-2007 yılları arasında Chelsea'yi çalıştıran Portekizli Mourinho, UEFA'nın resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, ''Chelsea benim için sır değil, maçtan önce ısınırken bile benim dönemimdeki gibi ısınıyorlar. Duran toplarda da benim dönemimdeki gibi pozisyon alıyorlar'' dedi.

Chelsea'nin bazen 4-4-2 elmas düzeniyle, bazen de 4-3-3 oynadığını belirten Mourinho, ''Ben de Chelsea'deyken aynı taktiklerle oynardım'' diye konuştu.

Chelsea'de sadece İvanoviç ve Anelka'nın kendisi teknik direktörken kadroda bulunmadığını kaydeden Mourinho, ''Diğerleri, Petr Cech, Carvalho, Terry, Ashley Cole, Essien, Mikel, Drogba, Malouda, Joe Cole, Kalou hep benim dönemimin oyuncuları. Nasıl oynadıklarını, nasıl düşündüklerini biliyorum. Onlar da benim nasıl antrenman yaptırdığımı, takımımı nasıl hazırladığımı biliyorlar'' dedi.

Mourinho, ''Chelsea benim için sırları olan bir takım değil. Aynı zamanda ben de onlar için sır değilim. Benim için de onlar için de kolay olacak'' ifadesini kullandı.

Jose Mourinho, 2004-2007 yılları arasında Chelsea'de teknik direktörlük yaptıktan sonra İnter takımının başına geçti. Chelsea, Mourinho döneminde 2'si Premier Lig şampiyonluğu (2005-2006) toplam 6 kupa kazandı.

Avrupa Şampiyonlar Ligi ikinci turunda Chelsea ile İnter takımları 24 Şubat'ta Milano'da, 16 Mart'ta Londra'da karşılaşacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...