Halil Akkaş: Berlin'e gidemeyebilirim

Üniversite oyunlarında 5000 metrede altın madalya kazanan Halil Akkaş, sakatlığı nedeniyle Dünya şampiyonasına katılıp katılmayacağının henüz belli olmadığını bildirdi.

28.07.2009 - 17:16

İSTANBUL - 25. Üniversite Yaz Spor Oyunları'nda Türkiye'nin kazandığı 2 altın madalyanın sahibi Fenerbahçeli atletler Nevin Yanıt ve Halil Akkaş, uluslararası organizasyonlarda madalya şansı olan Türk sporcu sayısının eskiye göre arttığını, bunun da üzerlerindeki baskıyı azalttığını ifade ettiler.

Üniversite oyunlarında 5000 metrede altın madalya kazanan Halil Akkaş, sakatlığı nedeniyle Dünya şampiyonasına katılıp katılmayacağının henüz belli olmadığını bildirdi.

Ayağında sakatlığı bulunduğunu belirten Milli sporcu, ''Şu anda tedavi oluyorum. Önümüzdeki hafta içinde karar verilecek. Şampiyonaya katılmama gibi bir durumum var. Katılmayı çok istiyorum ama şartlar ne gösterir bilemem'' dedi.

“DÜNYA ŞAMPİYONASI ÖNCESİ BÜYÜK MORAL”
Üniversite oyunlarından önce Akdeniz Oyunları'nda da 100 metre engelli yarışında altın madalya kazanan Nevin Yanıt, bu madalyaların, Almanya'da yapılacak Dünya Atletizm Şampiyonası öncesi kendisi için büyük bir moral kaynağı olduğunu ifade etti.

''Çok çalışıyor, emeğimizin karşılığını alıyoruz'' diyen Yanıt, ''Bizim için büyük bir gurur oldu. İki Fenerbahçeli atletin üniversite oyunlarında altına uzanması... Tabii gönül isterdi ki katılan tüm sporcularımız iyi neticelerle ülkeye dönsün. Bu da yavaş yavaş ilerleyecek. Çok çalışıyor, emeğimizin karşılığını alıyoruz. Bundan sonra önümüzde Dünya şampiyonası var. Bu madalyalar  şampiyona öncesi bizim için büyük bir moral oldu. Üniversite oyunlarındaki final benim için rahat bir yarış oldu. Beni zorlayacak bir rakibim olmadığını düşünüyordum. Akdeniz oyunlarında aldıysam, üniversite oyunlarında da alırım diye düşünüyordum. Yarışa bu düşünceyle çıkıp farkla da kazandım.'' diye konuştu.

        

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...