"Halis Özkahya haddini aştı"

Avrupa Ligi'nde dün akşam oynanan Lazio-St. Etienne maçını yöneten Halis Özkahya, Beric'e gösterdiği kırmızı kart nedeniyle İtalyanların tepkisini çekti.

kahjya.jpg

Spor Toto Süper Lig'de geçtiğimiz hafta Beşiktaş-Fenerbahçe derbisini yöneten ve mücadele sonrasında eleştiri alan Halis Özkahya, UEFA Avrupa Ligi'nde yönettiği Lazio-Saint Etienne maçı sonrasında da eleştiri oklarının hedefindeydi.

Roma Olimpiyat Stadı'nda 3-2 Lazio'nun galibiyetiyle sonuçlanan mücadele, Çizme basınında geniş yer buldu. 32'nci dakikada Beric'in kırmızı kart görmesi, 77'nci dakikada ise Sall'ın ikinci sarı karttan dolayı oyun dışı kalmasıyla Saint Etienne'nin 9 kişi oyuna devam ettiği maçın karnesini hazırlayan La Gazzetta Della Sport gazetesi, FIFA kokartlı Halis Özkahya'ya 10 üzerinden 6 puan verdi.

Türk hakemin temiz bir yönetim ortaya koyduğu yorumunu yapan gazete, "Sadece bir şüphe vardı: Beric'e kırmızı kart çok sert bir karardı. Sall'a gösterilen kırmızı kart ise yerindeydi" ifadelerini kullandı. Gazete, Özkahya'ya 4, yardımcısına ise 6 ila 6,5 arasında puanlar verdi.

KIRMIZI KART BÜYÜK GAFTI
Roma merkezli spor gazetesi Corriere dello Sport ise, Beric'e gösterilen kırmızı kartı, "gereksizdi" ve "büyük gaftı" sözleriyle nitelerken, Özkahya'nın yönetimine 10 üzerinden 5 puanı layık gördü. Gazete, Özkahya'nın çok az düdük çalmış olmasını ise eleştirdi.

Tuttosport da Özkahya'nın yönetiminden yarı yarıya memnun kaldığını, verdiği 5 puanla ifade etti. Lazio'ya yakın birçok internet sitesi ise, Beric'e gösterilen kırmızı kartın "haddini aşan bir karar" olduğunu öne sürdü.

Sayfa Yükleniyor...