Haluk Ulusoy dava açıyor

TFF Genel Kurulu'nda adaylığı kabul edilmeyen Ulusoy, hakkını hukuki yollardan arayacağını açıkladı.

25.06.2015 - 16:09 | Son Güncelleme : 25.06.2015 - 17:36

Haluk Ulusoy dava açıyor

Gerekli 60 imzayı toplayamadığı gerekçesiyle TFF Genel Kurulu'nda başkan adaylığına onay verilmeyen Haluk Ulusoy, hakkını mahkemede arayacak.
  
TFF Genel Kurulu'nda bir basın açıklaması yapan Haluk Ulusoy, konuşmasının amacını aşmaması ve yanlış sözler söylememek için açıklamasını kağıttan okuyacağını belirtti. 

Üzüntülü olduklarını ifade eden Ulusoy, "Tüm çabalara ve TFF delegelerinin mevzuata uygun ve yeter sayıda aday göstermesine rağmen; konuyla hiç ilgisi olmayan bir Anayasa Mahkemesi kararı emsalmiş gibi gösterilerek seçime gitmemiz, hatta bir seçimin yapılabilmesi hakkı Türk futbolunun elinden alındı" dedi. 
  
Sözlerini, "Delegelerin iradesine yapılan bu akıl almaz ihlalin eleştirisini daha sonra detaylı olarak sizlerle paylaşacağım" diye sürdüren Ulusoy, konuyu mahkemeye götüreceğini de açıkladı: "Hukuka uygun olmayan yollarla oluşan bir yönetim hakkında hukuk süreci işleyecek ve kısa sürede hak yerini bulacaktır. Futbol ailesi, elinden alınan bu seçimi kısa süre sonra hayata geçirecektir" ifadelerini kullandı. 
  
Topladığı 65 imzanın tamamının helal olduğunu dile getiren TFF eski başkanı, "Biz kimseye baskı yapmadık. Gönül rızası ile bana oy veren tüm yürekli kardeşlerime teşekkür ederim. Hukuki yollardan onların hür iradelerinin takipçisi olacağım" diye konuştu. 
  
Ulusoy, memleketi Trabzon'un takımı Trabzonspor'un Demirören'e destek vermesiyle ilgili soruya ise "Ben Karadenizliyim, Trabzonluyum! Bu yaşıma gelene kadar da tüm Trabzonluların adam gibi adam olduğunu biliyordum. Başka da sözüm yok!" yanıtını verdi. 
  
Haluk Ulusoy sözlerini, "Gasp edilen haklar hukuk yoluyla geri alınacak. Bu Genel Kurul'un kısa zamanda yeniden toplanacağını göreceğiz" diye tamamladı. 

Sayfa Yükleniyor...