Hamburg'un başına Labbadia geçti

Almanya Bundesliga takımlarından Hamburg, Martin Jol'dan boşalan teknik direktörlük görevine Bruno Labbadia'yı getirdi.

Haberler 05.06.2009 - 19:10

BERLİN - Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Hamburg SV'nin, Bayer 04 Leverkusen Teknik Direktörü Bruno Labbadia ile anlaştığı bildirildi.

Bild gazetesinin internet sayfasında yer alan haberde, Hamburg SV'nin, görevden ayrılan teknik direktör Martin Jol'un yerine Bruno Labbadia ile 3 yıllığına anlaştığı ve Bayer 04 Leverkusen'e 1.3 milyon Avro transfer ücreti ödeyeceği ifade edildi.

Labbadia'nın, Hamburg SV ile son ayrıntılar için görüşme yaptığı belirtilen haberde, transferin 7 Haziran Pazar günü resmen duyurulacağı kaydedildi.

Bayer 04 Leverkusen Kulübü Müdürü Wolfgang Holzhaeuser ise Almanya Haber Ajansı'na (DPA) yaptığı açıklamada, Labbadia'nın kendileriyle 1 yıl daha sözleşmesi olduğunu hatırlatarak, Hamburg SV'den bu duruma saygı göstermesini istedi.

Labbadia hakkında çıkan haberlere tepki gösteren Holzhaeuser, Labbadia'nın çok iyi bir teknik direktör olduğunu bildirdi.

Hamburg SV Kulübü Denetleme Kurulu Başkanı Horst Becker de Bayer 04 Leverkusen ile birkaç ayrıntının görüşülmesi gerektiğini söyledi.

Oyuncu olarak 1987 ve 1988 yıllarında 41 kez Hamburg SV formasını giyen Labbadia, Darmstadt, Fürth ve Bayer 04 Leverkusen'de teknik direktör olarak çalışmıştı.

Sayfa Yükleniyor...