Hamilton: 2 numaralı pilotum

Formula 1'de 2007 yılında dünya şampiyonluğuna ulaşan Lewis Hamilton, yeni takım arkadaşı Jenson Button ile liderlik mücadelesine girmeyeceğini söyledi. Hamilton, son dünya şampiyonu Button karşısında kendisini takımın 2 numaralı pilotu olarak gördüğünü belirtti.

Ntvspor 13.01.2010 - 16:52

Hamilton: 2 numaralı pilotum

Formula 1'de yeni sezon öncesi, Michael Schumacher'in dönüşü kadar; Hamilton-Button ortaklığının nasıl işleyeceği de merak ediliyor. 2008 ve 2009'un dünya şampiyonları bu sezon McLaren'in başarısı için mücadele edecek.

Formula 1 tarihinin en genç şampiyonu unvanını elinde bulunduran Hamilton, takım içinde liderlik çekişmesi bekleyenlere ummadıkları bir yanıt verdi.

İngiliz pilot, "ben dünya şampiyonu değilim. Sadece takımın 2 numaralı pilotuyum. Yine de takımın Button ile bana eşit davranacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Son dünya şampiyonu Button ile birlikte antrenmanlara henüz başlamadıklarını belirten Hamilton, yeni takım arkadaşı ile en kısa sürede uyum sağlamaya çalışacaklarını ifade etti.

Hem kendisi hem de Button'ın yeniden dünya şampiyonluğuna ulaşmak istediğini; bunun da daha hızlı olmaları için itici güç olacağının altını çizen Hamilton; "yeni otomobilimizle önlerde mücadele edebileceğimizi umuyoruz. Hem ben hem de Jenson şampiyonluk unvanının Britanya'da kalması için sınırları zorlamaya kararlıyız" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...