Hamilton: En büyük rakip Ferrari

McLaren takımının yıldız pilotu Lewis Hamilton, 2010 sezonunda en büyük rakiplerinin Ferrari olacağını söyledi. İngiliz pilot, yeni sezona önemli bir değişiklikle girecek. Hamilton, menajerliğini üstlenen babasıyla profesyonel işbirliğine son verdi.

Ntvspor 02.03.2010 - 15:26

Hamilton: En büyük rakip Ferrari

Formula 1 sezon öncesi testleri geçen pazar son buldu. Katalunya'daki testlerin en hızlısı Lewis Hamilton'dı. McLaren pilotu, formda olduğunu kanıtladı ama rakipleri hakkında temkinli konuştu.

2008 Dünya Şampiyonu Hamilton'a göre, ilk yarışı bu ayın 14'ünde Bahreyn'de koşulacak yeni sezonda, pek çok takım şampiyonlukta iddialı olacak. Hamılton, rekabet gücü en yüksek takımların McLaren, Ferrari, Red Bull, Mercedes, Sauber ve Force India olduğunu söyledi. İngiliz pilot, “Bunlardan hangisinin en güçlü olduğunu söylemek zor ama şimdilik Ferrari diğer tüm takımlardan hızlı görünüyor” diye konuştu.

Hamilton, kendi takımı McLaren'ın performansından da memnun. 25 yaşındaki pilot, “Testlerin ilk gününde Ferrari kadar hızlı değildik ama son gün otomobili geliştirdik. Aracın balansı ve kaydettiğim dereceler çok çok iyiydi. Bu da özgüvenimizi artırdı” dedi.

Hamilton da pek çokları gibi, kendisinin yanı sıra takım arkadaşı Jenson Button, Mercedes'ten Michael Schumacher ve Ferrari'den Fernando Alonso'nun; yani 4 dünya şampiyonunun birden yarışacağı yeni sezonun, en başarılı sezonlardan biri olabileceği görüşünde.

Eski şampiyon, kritik sezon öncesinde önemli bir de karar aldı. Dünya şampiyonluğu yolunda kendisine menajerlik yapan babası Anthony Hamilton ile profesyonel işbirliğine son verdi. Hamilton, kendisinin giderek olgunlaşması ve babasının özel işlerinin gelişmesi nedeniyle bu kararı aldıklarını söyledi. Yeni bir menajer buluncaya kadar Hamilton'a, takımı McLaren destek verecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...