Hamilton geri adım attı

Avustralya Grand Prix'si sonrası kendisini 2. kez pıt-stop'a çağıran takım yetkililerine ağır eleştiriler getiren Mclaren pilotu Lewis Hamilton geri adım attı... Hamılton, kişisel internet sitesi aracılığıyla, takımın en doğru kararı aldığını kabul etti.

Ntvspor 30.03.2010 - 12:16

Hamilton geri adım attı

Lewis Hamilton, Avustralya'da unutmak isteyeceği bir hafta sonunu geride bıraktı. Melbourne sokaklarında aşırı süratli otomobil kullandığı için polis tarafından çevrilen Hamilton, Avustralya Grand Prix'sini de 6. sırada tamamladı.  Genç pilot yarış sonrası, hatalı pıt-stop stratejisi uyguladığı gerekçesiyle takımına ağır eleştiriler getirdi.  Hamilton; "Herkes tek pıt-stop yaparken, beni 2. kez pıte çağırdılar. Bu korkunç kararı kimin verdiğini bilmek istiyorum" diye konuştu.

Büyük gerilime neden olan bu açıklamalar sonrası, Mclaren yönetimi, Hamilton'a ciddi uyarılarda bulunmuş görünüyor. Zira İngiliz pilot, kişisel internet sitesinden yaptığı açıklamada, takım yöneticilerine yönelik suçlamalarını geri çekti. Takımın, Red-Bull ve Mercedes'in arkasına düşmemesi için kendisini yeniden pıte çağırdığını belirten Hamilton; "2. pıt-stopa neden girdiğimi artık anlayabiliyorum. Lastiklerimin durumundan haberdar değilim. Yeni lastikler ve kurallara uyum sağlamak biraz vakit alacak" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...