Hamit Altıntop'a övgü

Şampiyonlar Ligi finalinde Inter ile karşılacak Bayern Münih'te, Franck Ribery'nin 3 maçlık cezasının kaldırılmaması moralleri bozmadı. Futbolcular, Ribery'nin boşluğunu doldurmaya çalışacak milli futbolcu Hamit Altıntop'a hem destek verdi hem de övgüler yağdırdı.

Ntvspor 18.05.2010 - 12:47

Hamit Altıntop'a övgü

Inter maçına hazırlanan Bayern Münih, sezonun en önemli karşılaşması öncesi son antrenmanını taraftarı ve basına açtı. Son derece neşeli geçen antrenmanda, futbolcuların morallerinin yüksek olduğu gözlendi.

Alman basınının 1 numaralı gündem maddesi ise Franck Ribery'e verilen 3 maçlık cezanın, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi tarafından da onanmasıydı. Ancak teknik direktör Louis Van Gaal, Ribery'nin, final maçında oynayamayacak olmasının abartılmamasını istedi. Hollandalı teknik adam, “Biz bir takımız. Bu takım ne Ribery ne de Robben'e bağlı. Finalde de nasıl bir takım olduğumuzu göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Bayern Münihli futbolcular ise Ribery'nin boşluğunu doldurmaya çalışacak milli futbolcu Hamit Altıntop'a övgüler yağdırdı. Hamit'in son derece formda olduğunu vurgulayan Bastian Schweinsteiger, “Bireysel olarak Ribery büyük bir futbolcu. Ancak Hamit'in, Lyon karşısında neler yaptığını gördüğümüzde, Ribery'nin yokluğu bizi endişelendirmiyor. Üstelik Hamit savunmada da Ribery'den daha aktif” diye konuştu.

Antrenmanın ardından basının karşısına çıkan teknik direktör Van Gaal'e, eski asistanı Jose Mourinho da soruldu.. Büyük finalde Mourinho'nun rakibi olacak Van Gaal, eski öğrencisi için “Ben kazanırken göze hoş gelen bir oyun sergilememizi istiyorum. Mourınho ise sadece kazanmak istiyor” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...