Hamza Hamzaoğlu'dan maç sonrası açıklama

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Podolski'nin Medipol Başakşehir'e attığı golle ilgili olarak "Lukas'ın da eline çarpıyor top, hakemlerin takdiri. Bize olsa benim de canım yanar" ifadesini kullandı. Hamzaoğlu ayrıca son zamanlarda artan eleştirilerin bitmeyeceğini ancak duruşlarını bozmayıp sonuna kadar yürüyeceklerini belirtti.

Ntvspor 03.10.2015 - 22:09

Hamza Hamzaoğlu'dan maç sonrası açıklama

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, deplasmanda 2-0 kazandıkları Medipol Başakşehir maçının ardından Lig TV'ye konuştu.

Başakşehir gibi tempolu, süratli hücuma çıkan bir takıma karşı kontrollü oynamak zorunda olduklarını belirten Hamza Hamzaoğlu, "Astana maçından sonra çok da dinlenemedik, seyahat ve saha şartıları da etkiledi. Kontrollü başladık maça, ilk yarı da istediğimiz gibi gitti. Nando'nun çıkardığı bir pozisyon var, gol olsa akış değişebilirdi. Sabırla bekledik, hem Umut'u oyuna koyup, iki forvet gibi, Lukas'ı sağdan içeri sokmayı düşündük. Bilal'le Wesley arasında da değişiklik yaptık, başarılı olduk. Başakşehir'e de geçmiş olsun ve başarılar diliyorum" dedi.

Podolski'nin Galatasaray'ı öne geçirdiği goldeki el tartışmaları hakkında da görüş belirten Hamzaoğlu, "Lukas'ın da eline çarpıyor, hakemlerin takdiri. Bize olsa benim de canım yanar. Böyle pozisyonlarda savunma oyuncusuna çarptığında da verilmiyor, hücum oyuncusunda nasıl uygulandığını bilemiyorum kuralın" şeklinde konuştu.

Galibiyete ihtiyaçları olduğunu söyleyen Galatasaray Teknik Direktörü, "Şükürler olsun ki kazandık. Eleştiriler bitmeyecek. Çizgimizi bozmamaya çalışıyoruz, çizginin dışına çekmeye çalışıyorlar bizi ama duruşumuzu bozmayıp sonuna kadar yürüyeceğiz" yorumunu yaptı.

Sneijder'le sözleşme uzatma konusunda anlaşmalarının kendilerini mutlu ettğini kaydeden Hamzaoğlu, "Wesley'le anlaştık tekrar, sorun olacağını düşünmüyorduk zaten, mutlu olduk. Taraftarlara da teşekkür etmek istiyorum, son dakikaya kadar desteklediler, taraftarımıza armağan etmek istiyorum, kötü günlerde bizimle olsunlar, onları mutlu etmeye devam edeceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...