Hamzaoğlu: "Gönül isterdi ki..."

Hamza Hamzaoğlu, "Gönül isterdi ki her şey yolunda gitsin, böyle şeyler olmasaydı. Maalesef kulüplerde böyle kararlar alınıyor" dedi.

Ntvspor 24.12.2015 - 23:35

Hamzaoğlu: "Gönül isterdi ki..."

Ligde üst üste 6 maç kaybeden Bursaspor, kupada ikinci maçından da galibiyetle ayrılınca taraftarlarının yüzünü güldürdü. Maç sonrası yönetim kurulunun almış olduğu kongre kararını değerlendiren Hamza Hamzaoğlu, "Bugün kupada ikinci maça çıktık. Hedef kupa olunca iyi sonuç almak istiyorduk. İyi oyunla güzel sonuç aldık. Takımımız beraber oynayıp güzel işler yaptı. Güzel bir maç geride kaldı. Bundan çok iyisini yapmak lazım. İlk yarının son maçını iki gün sonra oynayacağız. Ona da ciddi bir şekilde hazırlanacağız. Takımın oyunu beni gelecek için umutlandırdı. Taraftarın coşkusuyla bütünleştiğimizde güzel işler yapacağımızı gördük. Bu beni umutlandırdı. Yeni stadımızda, taraftarlarımızla birlikte çok coşkulu maçlar oynayacağız" dedi.

"GÖNÜL İSTERDİ Kİ..."

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hamza Hamzaoğlu, "Gönül isterdi ki her şey yolunda gitsin, böyle şeyler olmasaydı. Maalesef kulüplerde böyle kararlar alınıyor. Sonuçta kongre süreci yaşanacak. Bursaspor kendine layık, gönülden hizmet edecek başkanını seçecektir. Biz sahada işimizi yapmaya devam edeceğiz. Ara transfer düşünüyoruz. Takımı iyi tanımak, oyuncuların iyi ve kötü yönlerini tespit edip oralara takviye yapacağız. Kongre 11-19 Ocak'ta yapılacak, ara transfer 5 Şubat'ta bitiyor. O zamana kadar vaktimiz olacak. Biz hazırlıklarımızı yapacağız" diye konuştu.

Kadro tercihiyle ilgili de Hamzaoğlu, "Tom De Sutter'in sakatlığı vardı. O nedenle bugün oynamadı. Hosogai'yi orada değerlendirmek istedik. Erdem sakat olunca onu tercih ettik. Hosogai'nin Almanya'da birkaç maç sağ bek olarak oynadı. O nedenle onun tercih ettim. Oyuncularımın hepsini tebrik ediyorum. Şimdi pazar günü çok önemli Mersin maçımız var, şimdi ona hazırlanacağız" dedi.

"RAKİP KÜÇÜMSENMEMELİ" 

Penaltı sorusuna ise Hamzaoğlu, Rakip kim olursa olsun saygı duymalıyız. Taraftarlarımız eğlenceli, güzel tezahüratlar yaptılar. Ben bile durup onları izledim. Taraftarlarımız Harun'un atmasını istedi. Ancak bu rakibi küçümsemek olur ve bize yakışmazdı. Ciddiyeti elden bırakmamak lazım. Biz her maçı ciddiye alıyoruz. Onlar da zor günler yaşıyor. O yüzden bu maçı ölçü olarak almıyoruz. Bugün bizi zorlayacak Eskişehirspor yoktu. Ligde hiçbir maç böyle kolay ol

Sayfa Yükleniyor...