Hamzoğlu: Bir bardak suda fırtına koparılmaya çalışılıyor

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Osmanlıspor yenilgisinin ardından yaşananları, “Maalesef bir bardak suda fırtına koparılmaya çalışılıyor.” şeklinde değerlendirdi.

Haberler - İHA 26.08.2015 - 22:41

Hamzoğlu: Bir bardak suda fırtına koparılmaya çalışılıyor

Amatör kümede mücadele eden Edirnespor ile Galatasaray U21 takımı arasında 25 Kasım stadyumunda oynanan hazırlık maçını izlemek üzere Edirne’ye gelen Hamzaoğlu, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Bir gazetecinin “Burak Yılmaz’ın gidip gitmemesi konusunda spekülasyonlar var. Hatta son oyundan çıkmasıyla alakalı siz açıklamayı yaptınız ama son durum nedir? Burak West Ham’a gidecek mi? sorusuna Hamzaoğlu, “Burak veya bir başkasının gitmesini istemiyorum ben zaten.” cevabını verdi.

Hem Teles’e hem de Burak’a hem de diğer oyuncuları ilgili tekliflerin olduğunu açıklayan Galatasaray Teknik Patronu, “Biz zaten kadromuzu şekillendirdik. Sadece bir iki takviye yapacağız transfer sonuna kadar. Umuyorum ki, bütün arkadaşlarımız bu sezonda bizimle beraberi başlayacaklar. Onun dışında da bugün ilk çalışmamıza başladık maçtan sonra. Kötü bir mağlubiyet aldık. Ama tabii ki, eksikliklerimizi görmemizin yanında yaptığımız iyi şeyleri de göz ardı etmiyoruz. İyi bir maç oynadığımızı düşünüyorum. Futbol adına, sahada kazanma adına her şeyi yaptığımızı ama sadece gol olmadığı için bunda başarılı olamadığımızı çok net görüyoruz ve biliyoruz.” dedi.

“Maalesef bir bardak suda fırtına koparılmaya çalışılıyor.” diyen Hamza Hamzaoğlu, şunları söyledi: “İşte Burak’ı çıkıyoruz olay oluyor. Öbürkünü çıkıyoruz olay oluyor. Buna biraz belki biz de çanak tutuyoruz. Bizlerin de demek ki, davranışlarımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Ama bu küçük olaylar yüzündün biz büyük hedeflerden uzaklaşacak değiliz. Küçük şeylerden de yılacak değiliz. Biz yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Doğru yolda olduğumuza inanıyorum. İnsanlar tabii ki, beklenti içinde. Popülist beklentiler, istekler içinde oluyor sürekli. Ama gerçekler var. Bu gerçekleri göz ardı edemeyiz.”

Galatasaray’ın bundan sonraki yıllarda da hem Avrupa’da hem de diğer platformlarda sürekli kalıcı olan, varlığını sürekli hissettiren bir kulüp olması yolunda çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Hamzaoğlu, “Ve şu anda da iyi olduğumuzu düşünüyorum. Kötü başlamış olabiliriz ama geçen seneden daha iyi duruma olduğumuzu düşünüyorum. Yani bu bizim için çok önemli değil. Biz yine önümüzdeki haftalardan itibaren zaten yine doğru yola girip ondan sonra yolumuza devam edeceğiz. Bunu görüyoruz.” diye konuştu.

'BURAK’LA KONUŞTUK'

Son oynanan Osmanlıspor maçında oyunda aldığı Burak Yılmaz’la görüştüğünü ifade eden Hamza Hamzaoğlu, “Burak’la görüştük. Yani şunun bilinmesini istiyorum. Oyuncumuzu zaman zaman eleştiririz. Kendi içimize alırız. Dışarı çıkarırız. Kenarda bekletiriz. Bunların hepsi oyuncumuzdan daha iyi verim alabilmek için yapılan işlerdir. Biz de Burak’tan memnun olmazsak zaten aramızda tutmayız. Söyleriz yönetime Burak’la çalışmak istemiyoruz. Ayrılırız. Ama Burak’tan memnunuz fakat daha fazlasını istediğimiz için zaman zaman bu tür şeyler yaşamak zorunda kalıyoruz. Burak’la bugün görüştük. Kendisine güvendiğimizi, inandığımızı ama daha fazlasını vermek zorunda olduğunu konuştuk. O da hocam bundan sonra hiç merak etme inşallah ben beklentilerinize cevap vereceğim dedi. Ben Burak’a inanıyorum. Yine takımımıza bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da üst düzeyde katkı sağlayacak. Diğer oyuncularım için de aynısını söyleyebilirim. Hepsinden memnunum. Yenildik belki ama ben bu maçtaki performanstan da sahadaki mücadelelerinden dolayı oyuncularımdan memnunum.”

'CENK TRANSFERİNİN BÜYÜK ORANDA BİTTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM'

“Yedek kaleci konusunda özellikle Cenk’in ismi ön plandadır. Beşiktaş ile anlaşma olduğuna dair iddialar var. Son durum nedir? Cenk’i siz de kadroda görmek istiyorsunuz bildiğimiz kadarıyla. Cenk’le ilgili son durum nedir?” sorusunu cevaplayan Hamzaoğlu, “Cenk’le ilgili olarak kulüpte toplantıdaydık, çıktık. Yani son durum olarak ufak tefek şeyler var. Onlar üzerinde görüşülüyor. Büyük oranda bittiğini düşünüyorum. Bitecek gibi görünüyor. İnşallah bir aksilik olmaz, Cenk’i de aramızda görmek isteriz.” açıklamasını yaptı.

'CANER’İ KADROMUZDA GÖRMEK İSTİYORUZ'

“Stoper ve sağ bek konusunda bazı beklentiler var. Caner geldi görüşme oldu fakat imza atılmadı. Bu mevkiler için bir takviyeniz olacak mı?” yönündeki soruya Galatasaray Teknik Direktörü, “Caner tabii beğendiğimiz bir oyuncu.” karşılığını verdi.

Bu oyuncuyu kiralık olarak da alabileceklerini anlatan Hamzaoğlu, “Fakat genç bir oyuncu olması itibariyle belki önümüzdeki yıllarda da satın alma durumuz olabilir diye o oyuncuyu kendi kadromuzda görmek istiyoruz. Ama şartlar uyarsa tabii, kendisi de düşünecek. Görüşüyoruz. Mümkün olursa onu da kadromuzda görmek istiyoruz. Onu da isteyen kulüpler var. Onu da kadromuza dahil etmek istiyoruz. Onun dışında da belki bir oyunca daha kadromuza katıp ondan sonra da transferi kapatacağız. Herkes de rahatlayacak herhalde. Birkaç mevkide oynayabilecek bir oyuncu olacak. Hücum ağırlıklı bir oyuncumuz olacak.” şeklinde konuştu.

'HEDEFİMİZ GRUPTAN ÇIKMAK'

“Bu sezon nasıl bir Avrupa serüveni bekliyor Galatasaray’ı? Kuradan neler bekliyorsunuz.” Sorusuna Hamzaoğlu, “Kurada tabii kimlerin çıkacağını bilemeyiz ama ne olursa olsun bu takımların hepsiyle karşılaşmak durumundayız. Hedefimiz gruptan çıkmak. Bunu da başaracağımıza inanıyorum. Artık takımlara bakalım. Kuralar çekildiğinde hepimiz göreceğiz kimlerle oynayacağımızı Aklımda bir takım yok. Kim olursa olsun fark etmez bizim için. Biz Galatasaray’ız, biz herkese karşı çıkar oynarız.” cevabını verdi.

Sayfa Yükleniyor...