Hasan Şaş ve Ümit Karan stada bile gelmedi

Takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Hasan Şaş ve Ümit Karan Sivasspor maçında stada gelmezken, maç öncesinde Başkan Adnan Polat futbolu bırakan Tugay'a plaket verdi.

30.05.2009 - 20:44

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, ligin son maçında, sarı-kırmızılı takımda kiralık olarak oynayan İtalyan kaleci De Sanctis'in yerine Orkun'a şans verdi.

Takımdan ayrılmasına kesin olarak bakılan De Sanctis'i son maçta oynatmayan Korkmaz, Beşiktaş derbisinde olduğu gibi kaleyi Orkun'a teslim etti. Korkmaz, cezalı Emre Aşık ve Emre Güngör'ün yokluğunda savunmanın ortasında Hakan ve Mehmet Topal'a yer verdi.

TAKIMLA BİRLİKTE İDMANA ÇIKMAYAN KEWELL SAHADA
Bu hafta yapılan antrenmanlarda takımla idmana çıkmayan Kewell, Sivasspor maçında ilk 11'de yer aldı. Sakatlığı geçen futbolcu, Sivasspor maçında oynarken, cezalı Emre Aşık, ülkesine giden Lincoln'un yanı sıra sakatlıkları bulunan Hasan, Serkan, Emre Güngör, Aykut ve kadroya alınmayan Ümit Karan maçta yer almadı.

Bir süredir kadroya alınmayan Hasan ve Ümit Karan stada da gelmedi.

TARAFTARLAR FAZLA İLGİ GÖSTERMEDİ
Galatasaraylı taraftarlar ligin son haftasında Sivasspor ile oynanan karşılaşmaya fazla ilgi göstermediler. Şampiyonluk iddiasının haftalar önce kaybedilmesi sonrasında taraftarlar, tribünlerde yer yer boşluklar bıraktılar. Taraftarlar, ''Bu maçı alacağız başka yolu yok'' derken, ''Yenilsen de, yensen de taraftarın seninle...'' tezahüratını yaptılar.

TUGAY'A PLAKET
Kulüp başkanı Adnan Polat, uzun yıllar Galatasaray'da oynadıktan sonra, 9 yıl önce İskoçya'ya giden ve geçtiğimiz hafta futbolu Blakcburn Rovers'da bırakan Tugay'a maç öncesinde plaket verdi.

Sarı-kırmızılı taraftarlar, eski oyuncuları Tugay'a sevgi gösterilerinde bulunarak ''Tugay buraya'' diye tempo tuttular. Tugay da bunun üzerine saha ortasına kadar giderek taraftarları selamladı. Bununla yetinmeyen taraftarlar Tugay'dan 3'lü çektirmesini istediler. Onları da kıramayan Tugay, yeniden kapalı tribünün önüne giderek taraftarları coşturdu. Protokol tribününde yer alanlar da Tugay'ı ayakta alkışlayarak uğurladılar.

Taraftarlar ayrıca kapalı tribünde üzerinde Galatasaray formalı resmi de bulunan, ''Tugay'ım aslanım, yuvana hoş geldin'' yazılı bez afiş açarken, ''Şampiyonluk için sevmedik, 14 sene bile bekledik'' yazılı pankart da dikkat çekti.

Bu arada Sivassporlu futbolcular, saha içinde yaptıkları organizasyonla Tugay'a Sivasspor forması ve çiçek verdiler. Futbolcular yarım daire oluşturup ortalarına Mehmet Yıldız'ı alırken, bu güzel görüntü beğenildi. Galatasaraylı taraftarların, Bülent Uygun aleyhinde küfürlü tezahüratta bulunmaları dikkat çekti.

SEMİH'İN SAKATLIĞI ÖNEMLİ DEĞİL
Milli takımda yaşadığı sakatlık nedeniyle medyada uzun süre sahalardan uzak kalacağı şeklinde haberler çıkan Semih'in sakatlığının önemli olmadığı açıklandı.

Semih, medyada yer aldığı gibi çapraz bağlarının kopmadığını belirterek, ''Sadece sağ dizimde bağlarda esneme meydana geldi. İki haftalık aradan sonra idman yapacak duruma geleceğim'' dedi.

SİVASSPOR'DA 3 EKSİK
Sivasspor'da 3 oyuncu ceza ve sakatlıktan dolayı Galatasaray maçında forma giyemedi. Konuk ekipte, cezalı olan Sedat'ın yanı sıra, sakatlıkları bulunan Abdurrahman ile Sezer kadroda yer almadı.

Kadroya alınmayan futbolcuların oturacağı yer ise sıkıntı yarattı. Protokol tribününde yer bulamayan futbolcular basın tribününün önündeki bölüme yerleştirildiler. Futbolcuların buradan da kaldırılmak istenmesi üzerine Sedat isyan ederek, ''Buradan da kaldırırsanız maçı izlemeyiz, gideriz'' dedi.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Kamanan, Musa ve Faruk'u yedek bıraktı. Sivassporlu futbolcular maçtan önce kenetlenip galibiyet yemini ettiler.

SAMİMİ GÖRÜNTÜLER
Maçtan önce her iki takım oyuncuları arasında samimi görüntüler yaşandı. Arda, ısınmak için sahaya çıkan tüm Sivassporlu oyuncularla kucaklaşırken, Ayhan da Mehmet Yıldız ile kısa bir süre sohbet etti.

Bu arada, Sivassporlu futbolcular ısınmaya çıktıkları sırada Galatasaraylı taraftarlar tarafından ıslıklandılar.

SİVASSPORLU TARAFTAR STATTA YERİNİ ALDI
Şampiyon olabilme umutlarını son haftaya taşıyan Sivasspor'un taraftarları kendilerine ayrılan tribünün büyük bir bölümünü doldurdular. Sivassporlu taraftarlar, yaptıkları tezahüratlarla takımlarına destek vermeye çalıştılar. Bu arada, maç öncesinde hafta içinde Hakkari'de şehit olan 6 asker için saygı duruşunda bulunuldu. Taraftarlar, ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' diye bağırdılar.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...