Hayaller Rooney'e bağlı

İngiliz futbolunun yetiştirdiği en önemli golcülerden Alan Shearer, İngiltere Milli Takımı'nın, 2010 Dünya Kupası’nda başarılı olmasını Wayne Rooney'e bağladı. Shearer, Rooney'nin sakatlığı nedeniyle kupaya katılamaması halinde, şampiyonluğun imkansız hale geleceğini savundu.

Ntvspor 23.02.2010 - 11:22

Hayaller Rooney'e bağlı

İngiltere Milli Takımı’nın eski kaptanlarından Alan Shearer, 2010 Dünya Kupası'na iddialı hazırlanan milli takımın kaderinin Wayne Rooney'nin elinde olduğu görüşünde. Shearer'a göre, İngiltere'nin şampiyonluk hayalleri tamamen Rooney'e bağlı.

İngiliz futbolunun yetiştirdiği en önemli golcülerden Shearer, Rooney'nin dünya kupası'ndan önce sakatlanmasının, ülke için tam bir felaket olacağı uyarısında bulundu. Shearer, “Rooney inanılmaz bir futbolcu. Olası bir sakatlık halinde dünya kupasında forma giymemesi tam bir felaket olur. Rooney olmazsa şampiyonluk hayallerimiz tükenir mi? Kesinlikle evet" diye konuştu.

Ronaldo'nun Real Madrid'e transferini, “Rooney'nin başına gelen en iyi şey” olarak nitelendiren Shearer, “Onun futbola olan tutkusunu zaten biliyorduk. Bu sezon ilk kez enerjisini doğru kullanıyor ve düzenli olarak gol atıyor” ifadesini kullandı.

Rooney, bu sezon Manchester United formasıyla 26 golün altına imza attı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...