"Hedefim en iyiler arasına girmek"

Bundesliga takımlarından Borussia Dortmund'da forma giyen milli futbolcumuz Nuri Şahin, hedefinin Almanya'nın en iyi oyuncuları arasına girmek olduğunu söyledi.

Haberler 19.05.2010 - 17:07

"Hedefim en iyiler arasına girmek"

Sport Bild dergisinde röportajı yayınlanan Nuri Şahin, kendisini her zaman geliştirmek istediğini belirterek, "Daha fazla gol tehlikesi yaratmak, daha istikrarlı olmak istiyorum. Hedefim Almanya'nın en iyi oyuncuları arasına girmek" dedi.

21 yaşında olmasına rağmen orta sahanın vazgeçilmez oyuncularından biri olduğu şeklinde yorum yapılması üzerine Nuri, yaşının önemli olmadığını, Bundesliga'da 105 maç oynadığını ve sorumluluk almayı sevdiğini ifade ederek, teknik direktörünün yardımı ile her alanda gelişme gösterdiğini, her maçtan sonra kendisi ile ilgili istatistiki bilgileri aldığını kaydetti.

Ligin bitimine 2 hafta kala Wolfsburg'a karşı kullandığı penaltı atışını gole çevirememesi nedeniyle üzüldüğünü, ancak şimdi bunu unuttuğunu belirten Nuri, bir dahaki penaltıyı yine kendisinin kullanacağını ve böylelikle sorumluluk üstleneceğini söyledi.

Milli futbolcu, kendisine danışan takımdaki genç oyuncularla ilgilendiğini, bundan gurur duyduğunu ve bunun kendisinin de iyi yolda olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Dortmund'un hedefinin, sürekli bir şekilde Avrupa'da oynamak olması gerektiğini ifade eden Nuri, bunun başarılması durumunda daha yüksek hedeflere de bakılabileceğini kaydetti.

Türk Milli Takımı'nda kadroda yer aldığını, ancak kendisine şans verilmediğini belirten Nuri, eski teknik direktörün hep Emre ve Aurelio'yu oynattığını, yeni teknik direktörle bu durumun değişeceğini ümit ettiğini söyledi.

Nuri, Türk Milli Takımı'nın yeni teknik direktörü Guus Hiddink'in görevine Ağustos ayında başlayacağını, henüz kendisini aramadığını, ancak yardımcısının telefonla aradığını sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...