Hedefinde basın mensupları var

Manchester United Menajeri Jose Mourinho, çok eleştirilen kaptanı Wayne Rooney’e sahip çıktı. Üst üste 3 maç kaybettikleri dönemde tüm eleştirilerin Rooney üzerinde yoğunlaşmasına tepki gösteren Mourinho, basın mensuplarına bir kez daha "Einstein" diye seslendi.

Ntvspor 23.09.2016 - 18:35

Hedefinde basın mensupları var

Manchester United'ın Kaptanı Wayne Rooney, son dönemde sergilediği performansla basından yoğun eleştiriler alıyor. İngiliz basını, United'ın geçen hafta üst üste 3 maç kaybetmesinde baş sorumlu olarak gördüğü Rooney’nin yedeğe çekilmesi gerektiği görüşünde. Ancak United Menajeri Mourinho, son şampiyon Leicester City’i ağırlayacakları maç öncesi kaptanına sahip çıktı.

Basının Rooney ve diğer oyuncularının üzerine çok gittiğini öne süren Mourinho; "Sezona üst üste 4 maç kazanarak başladığımızda da Rooney bu takımın bir parçasıydı. Bu takımın adı Manchester United; Wayne Rooney değil" dedi.

Üst üste gelen yenilgiler sonrası, kendisini eleştiren basın mensuplarına Einstein’-lar diye seslenen Portekizli menajer, yine aynı tanımlamayı kullandı. Mourinho; "Ben şanslı biriyim... Hiçbir şey beni üzemez. Sadece oyuncularıma yönelik eleştirilere üzülüyorum. Onları korumayı çok seviyorum. Ancak Einstein’lerin paraya ihtiyacı var. Bunun için de başkalarının işlerini eleştirmeleri gerekiyor. Ben iyi biriyim. Bugüne kadar pekçok hayır işi yaptım. Sanırım Einstein’ları da biraz besleyebilirim" diye konuştu.

Leicester City’nin şampiyonluk unvanını koruma şansını değerlendirirken de basına göndermede bulunmayı ihmal etmeyen Mourinho; "Premier Lig'de unvanınızı korumanız hiç kolay değil... Bunu başaranlardan biri elbette United Menajeri Ferguson’du. Bir de Chelsea'nin başındayken futbol tarihinin en kötü menajeri unvanını korudu" dedi.

Sayfa Yükleniyor...