Helvacı'dan Tugay açıklaması

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, altyapının başında bulunan Tugay Kerimoğlu'nun, Rijkaard'ın yanına gelmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Haberler 01.05.2010 - 23:32

Helvacı'dan Tugay açıklaması

Mehmet Helvacı, her şeye rağmen güçlü bir rakip karşısında kazanmanın önemli olduğunu ifade ederek, kalan iki maçlarını da kazanmaya çalışacaklarını ifade etti.

Basın mensuplarının takımın Şampiyonlar Ligi'ne katılamayacak olması ve bu nedenle kadroda yapacakları değişikliklerle ilgili sorusu üzerine Helvacı, "Kadroda değişiklikler ihtiyaç çerçevesinde yapılır. Galatasaray'ın hedefi oynadığı her kupada şampiyonluk olduğu için gerekenler yapılacaktır. Şampiyonlar Ligi olsaydı yine daha iyi bir takım kurarak mücadele ederdik. Aynı şekilde Avrupa Ligi'nde de daha iyi bir takımla mücadele etmek için elimizden geleni yapacağız" değerlendirmesini yaptı.

Transfer çalışmalarıyla ilgili olarak Helvacı, "Eğer imkanınız varsa transfer yapabilirsiniz, yoksa yapamazsınız. Şu an transfer bütçemiz belli değil. Bu konu, bizimle devam edip, edemeyecek oyunculara bağlı. Oradaki durum da şu an belli değil. Ama Galatasaray'da transfer hiçbir zaman bitmez. Ancak Galatasaray'ın geçen seneki kadar bir transfer bütçesi olmadığı söylenebilir" şeklinde konuştu.

Galatasaraylı yönetici, kendilerine transfer teklifi olduğu söylenen Mehmet Topal ve Servet ile ilgili değerlendirmeleri lig sonunda yapacaklarını dile getirdi.

Teknik direktör Frank Rijkaard'ın yanına bir yerli antrenör alıp almayacakları yönündeki soruya Helvacı, "Onlar zaman içinde görüşülüp değerlendirilecek şeyler. Şu an herhangi birşey yok. Sezonu bu şekilde tamamlayacağız" yanıtını verdi.

Mehmet Helvacı, altyapının başında bulunan Tugay Kerimoğlu'nun görevine devam edeceğini, Rijkaard'ın yanına gelmesinin söz konusu olmadığını ifadeetti.

BAROS VE ELANO'NUN DURUMU CİDDİ DEĞİL
Sakatlıkları nedeniyle maçı tamamlayamayan Baros ve Elano'nun durumlarının ciddi olmadığı açıklandı.

Kulüp doktoru Murat Çevik yaptığı açıklamada, iki futbolcu için yapılan ilk kontrollerde önemli sorunlarının olmadığını gördüklerini ifade ederek, "Durumları yarın yapılacak sonuçlarda netlik kazanacak" dedi.

Çevik, Baros'un adalesinde kramp oluşması nedeniyle oyunu tamamlayamadığını ifade ederken, Elano'nun da dizinden sakatlık yaşadığını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...